naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas JAV ir Meksikos pasienyje pirmą kartą apsilankys sekmadienį, ketvirtadienį pranešė JAV aukšto rango pareigūnas ir pridūrė, kad JAV valstybės vadovas atvyks į El Pasą Teksaso valstijoje.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas JAV ir Meksikos pasienyje pirmą kartą apsilankys sekmadienį, ketvirtadienį pranešė JAV aukšto rango pareigūnas ir pridūrė, kad JAV valstybės vadovas atvyks į El Pasą Teksaso valstijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Prezidentas sekmadienį apsilankys El Pase Teksaso valstijoje. Jis kreipsis į sienos apsaugos vykdymo užtikrinimo operacijas vykdančias pajėgas ir susitiks su vietos pareigūnais, bendradarbiavimo partneriais“, – sakė pareigūnas.

REKLAMA

J. Bidenas „paragins Kongresą visiškai finansuoti mūsų prašymą skirti rekordinių išteklių ... ir sutaisyti mūsų sulūžusią imigracijos sistemą“.

JAV valstybės vadovas anksčiau yra minėjęs, kad pirmą kartą nuo tada, kai prieš dvejus metus pradėjo eiti pareigas, apsilankys pasienyje, tikriausiai kitą savaitę planuojamos kelionės į Meksiką metu.

REKLAMA

„Toks mano ketinimas. Dabar deriname detales“, – teigė J. Bidenas lankydamasis Kentukyje.

Pirmadienį J. Bidenas lankysis Meksike, kur susitiks su Kanados ir Meksikos lyderiais.

J. Bideno administracija dažnai atrodydavo norinti išvengti itin sudėtingo migracijos klausimo, kurio nepavyko išspręsti daugeliui prezidentų.

JAV ekonomika labai priklauso nuo imigrantų darbo jėgos. Tačiau nekontroliuojama migracija per ilgą Meksikos sieną, įskaitant daugybę prieglobsčio prašytojų ir nelegalių migrantų, slapta keliaujančių per dažnu atveju pavojingas vietoves, daro sunkiai pakeliamą spaudimą sistemai.

REKLAMA
REKLAMA

Net J. Bideno administracijos pareigūnai kalba apie „neveikiančią“ imigracijos sistemą.

Aršios politinės kovos

Imdamasis pasienio klausimo J. Bidenas įžengs į teritoriją, kur jau daug metų vyksta aršiausios šalies politinės kovos.

Jo pirmtakas respublikonas Donaldas Trumpas 2016 metais į valdžią atėjo didele dalimi dėl skelbtos žinios, jog per sieną į JAV plūsta nusikaltėliai, įskaitant žagintojus ir žudikus. Ši kurstanti retorika pasirodė aktuali bendruomenėms, jau ir taip nerimavusioms dėl nusikalstamumo ar darbo vietų praradimo.

REKLAMA

2020 metų rinkimuose D. Trumpą nugalėjęs J. Bidenas pradėdamas eiti pareigas pažadėjo atkurti tradicines JAV vertybes pasienyje, suteikti pabėgėliams prieglobstį ir nutraukti griežtą neteisėtai sieną kirtusių asmenų sulaikymo politiką.

COVID-19 pandemija suvaidino savo vaidmenį diskusijose šia tema; šalyje tęsiasi teisinis ginčas dėl to, ar turėtų likti galioti su sveikatos apsauga susiję apribojimai, taikomi siekiant stabdyti dokumentų neturinčių atvykėlių srautą ir leidžiantys juos nedelsiant išsiųsti iš šalies.

REKLAMA

Šis klausimas yra viena pagrindinių J. Bideno politikos silpnųjų vietų, jam rengiantis – kaip sako jo padėjėjai – paskelbti, kad jis sieks antros kadencijos.

Sienų apsaugos pareigūnams dažnai sunku dorotis su beviltiškai skurstančių migrantų ar prieglobsčio prašytojų srautais, visų pirma iš Haičio, Venesuelos ir dar tolimesnių kraštų, atvykstančių prie sienos po ilgų kelionių sausuma per Lotynų Ameriką.

REKLAMA
REKLAMA

Įtakinga televizija „Fox News“ beveik kasdien rengia reportažus apie krizę, o jos dešiniojo sparno komentatoriai kaltina J. Bideną apleidus sieną.

Baltieji rūmai teigia, kad situaciją gali išspręsti tik Kongresas, kur respublikonų ir demokratų įstatymų leidėjai nesugeba susitarti dėl imigracijos reformų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų