tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos vyriausybė pirmadienį iškvietė aukščiausio rango Irano diplomatą Londone, laikinąjį reikalų patikėtinį Mehdi Hosseini Matiną dėl įtariamų „rimtų grasinimų Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems žurnalistams“.

Didžiosios Britanijos vyriausybė pirmadienį iškvietė aukščiausio rango Irano diplomatą Londone, laikinąjį reikalų patikėtinį Mehdi Hosseini Matiną dėl įtariamų „rimtų grasinimų Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems žurnalistams“.

REKLAMA

Vyriausybė išreiškė pasipiktinimą po to, kai privatus televizijos tinklas „Iran International TV“ šeštadienį pranešė, kad Jungtinės Karalystės policijos patarimu buvo priverstas uždaryti savo studijas Londone dėl, anot jo, protestų krečiamo Irano režimo keliamų grėsmių.

Televizijos stotis plačiai nušvietė prieš penkis mėnesius Irane kilusias antivyriausybines demonstracijas ir teigia, kad du svarbiausieji jos žurnalistai sulaukė grasinimų nužudyti dėl savo reportažų.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly (Džeimsas Kleverlis) pirmadienį sakė, kad jo ministerijos aukšto rango pareigūnas susitiko su M. H. Matinu, kad aiškiai pasakytų, jog JK netoleruos grasinimų gyvybei ir žiniasklaidos laisvei.

REKLAMA

„Esu pasibaisėjęs Irano režimo nuolatiniais grasinimais Jungtinėje Karalystėje dirbančių žurnalistų gyvybei ir šiandien išsikviečiau jo atstovą, kad paaiškinčiau, jog tai nebus toleruojama“, – sakoma užsienio reikalų sekretoriaus Jameso Cleverly pareiškime.

REKLAMA

„Jungtinė Karalystė visada pasipriešins šalims, kurios kelia grėsmę mūsų pagrindinėms vertybėms – žodžio ir žiniasklaidos laisvei“, – pridūrė jis.

Didžioji Britanija pirmadienį taip pat įvedė naujas sankcijas aštuoniems aukšto rango Irano pareigūnams, kurie, jos teigimu, yra atsakingi už priespaudą šalies viduje.

Praėjus kelioms valandoms po to, kai Europos Sąjunga paskelbė apie turto įšaldymą ir draudimą išduoti vizas Irano švietimo ir kultūros ministrams, Londonas pareiškė, kad šis žingsnis yra „dalis platesnių pastangų priversti režimą atsakyti už savo elgesį visame pasaulyje“.

REKLAMA

Naujausios sankcijos taikomos trims Irano teisėjams, skyrusiems mirties bausmes protestuotojams, ir penkiems Irano revoliucinės gvardijos vadams.

J. Cleverly sakė, kad Londono turto įšaldymas ir draudimas išduoti vizas rodo, jog JK „niekada neleis, kad režimo grasinimai liktų nekvestionuojami“.

Jis pridūrė, kad aštuoni iraniečiai, kuriems taikomos sankcijos, yra „atsakingi už siaubingus žmogaus teisių pažeidimus Irane, įskaitant vaikų žudymą“.

Londonas, reaguodamas į įtariamus žmogaus teisių pažeidimus nuo praėjusių metų rugsėjo, kai prasidėjo naujausi Irano liaudies neramumai, taikė sankcijas daugiau kaip 50 Irano fizinių ir juridinių asmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų