Afganistano žvalgybos agentūra ketvirtadienį patvirtino, kad per smūgius iš bepiločio lėktuvo žuvo du „al Qaeda“ aukščiausio rango lyderiai šioje šalyje.

 

„Faruqas al Qahtani, Bilalas al Utabi ir trečias šios grupuotės narys žuvo per koalicijos smūgį ... Kunaro provincijoje, – sakoma Nacionalinės saugumo direkcijos (NSD) pareiškime. – Smūgis buvo suduotas koordinuojant su NSD.“

Kiek anksčiau amerikiečių pareigūnai pranešė, kad Afganistane JAV bepilotis lėktuvas smogė dviem teroristų tinklo „al Qaeda“ aukščiausio rango lyderiams, ir pavadino tai reikšmingiausia per kelerius metus ataka prieš šią grupuotę šioje šalyje.

Smogta sekmadienį Kunaro provincijoje, taikantis į „al Qaeda“ Afganistano šiaurės rytų regiono „emyrą“ F.al Qahtani ir jo pavaduotoją B.al Utabi.

Raketos „Hellfire“ sugriovė du atskirus kompleksus Kunare, kur, kaip manoma, slėpėsi šie veikėjai, nurodė kariškiai.

Kitas JAV pareigūnas sakė, kad tai buvo reikšmingiausias per kelerius metus smūgis „al Qaeda“ vadovybei Afganistane.

REKLAMA

Pentagonas ne vienus metus aktyviai medžiojo F.al Qahtani. Jis daug metų buvo susijęs su „al Qaeda“ vyriausiuoju lyderiu Osama Bin Ladenu, kuris žuvo 2011-aisiais per JAV reidą jo komplekse Pakistane.

F.al Qahtani Afganistane veikė mažiausiai nuo 2009 metų, o nuo maždaug 2010 metų vidurio vadovavo „al Qaeda“ batalionui, sakė pareigūnai.

„Jis siekė atkurti („al Qaeda“) kontrolę Afganistane, – aiškino P.Cookas. – Jam buvo pavesta ... įkurti AQ saugius prieglobsčius visoje Kunaro ir Nuristano provincijų (teritorijoje).“

F.al Qahtani pavaduotojas B.al Utabi buvo laikomas antru arba trečiu pagal rangą „al Qaeda“ lyderiu Afganistane.

Birželio mėnesį Baltieji rūmai atkūrė Pentagono įgaliojimus smogti sukilėliams.

Naujieji įgaliojimai suteikė JAV vadovaujamiems NATO kariams didesnę laisvę aviacijos smūgiams prieš kovotojų grupuočių tinklą Afganistane, įskaitant Talibaną, „Islamo valstybę“ ir „al Qaeda“.

F.al Qahtani ir jo pavaduotojai buvo Hilgalo kaime Kunaro Gazi Abado rajone, kai buvo atakuoti, sakė JAV pareigūnai.

Jie buvo dviejuose atskiruose pastatuose, esančiuose kelių šimtų metrų atstumu vienas nuo kito. Beveik vienu metu buvo paleista daug raketų.

Provincijos administracijos atstovas Abdul Ghani Mosamemas AFP sakė, kad žuvo mažiausiai 15 sukilėlių, tarp jų – du arabai. Tarp aukų taip pat yra kažkiek Pakistano Talibano kovotojų, sakė pareigūnas.

F.al Qahtani ir B.al Utabi buvo gerai žinomi „al Qaeda“ vadai Kunare ir aktyviai dalyvavo verbuojant vietos jaunuolius į šią grupuotę.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2016-10-27 16:02:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiamieji kur dingo straipsnis apie susprogdinta mokykla su mano komentaru.
Cenzura veikai kaip tarybiniais laikais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų