• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV pradėjo oro antskrydžius prieš taikinius Irake ir Sirijoje, praneša CNN. Tai leidiniui patvirtino du JAV pareigūnai.

JAV pradėjo oro antskrydžius prieš taikinius Irake ir Sirijoje, praneša CNN. Tai leidiniui patvirtino du JAV pareigūnai.

REKLAMA

Tai yra pradžia JAV smūgių Irano remiamoms sukarintoms grupuotėms, kurios vykdė išpuolius prieš JAV karius Artimuosiuose Rytuose.

Atsakomieji smūgiai rengiami atsakant į Irano remiamų kovotojų sekmadienį surengtą drono ataką prieš JAV karinį postą Jordanijoje, per kurią žuvo trys JAV kariuomenės kariai ir daugiau kaip 40 buvo sužeista.

Proiranietiškas Irako judėjimas „Al-Nujaba“ pažadėjo tęsti išpuolius prieš JAV karius

Proiranietiškas Irako judėjimas „Al-Nujaba“ penktadienį pareiškė ketinąs tęsti išpuolius prieš JAV karius Vidurio Rytuose, nepaisydamas Vašingtono grasinimų atkeršyti už trijų jo karių žūtį Jordanijoje.

„Bet koks (JAV) išpuolis sulauks atitinkamo atsako“, – pranešime teigė „Al-Nujaba“ lyderis Akramas al-Kaabi, pridurdamas, kad grupuotė savo veiksmus tęs tol, kol bus įvykdyti jos reikalavimai iš Irako išvesti JAV karius ir Gazoje užbaigti Izraelio karą su „Hamas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Al-Nujaba“ priklauso Irako Islamiškojo pasipriešinimo judėjimui, kurį sudaro Irano remiamų ginkluotų grupuočių aljansas, kuriam Jungtinės Valstijos pareiškė kaltinimus praėjusią savaitę kaimyninės Jordanijos pasienio zonoje įvykdžius kruviną dronų ataką.

REKLAMA

Dar viena šiam aljansui priklausanti grupuotė, „Kataeb „Hezbollah“ („Hezbollah“ brigados), šią savaitę paskelbė nutraukianti atakas prieš Irake ir Sirijoje dislokuotas JAV pajėgas – „Al-Nujaba“ pranešė suprantantis ir gerbiantis šį sprendimą.

Tačiau „kitos Irako Islamiškojo pasipriešinimo grupuotės tęs savo kovą“, – pridūrė jis.

Judėjimo „Al-Nujaba“ pareiškimas pasirodė tuo metu, kai JAV prezidentas Joe Bidenas netoli Vašingtono esančioje karinių oro pajėgų bazėje rengėsi sutikti žuvusių JAV karių palaikus.

J. Bidenas prisiekė, kad už šį kruviną išpuolį bus atkeršyta, tačiau nei koks tai bus kerštas, nei kada jis įvyks kol kas nenurodyta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų