JAV Kongresas smogė Rusijai naujomis sankcijomis: „linkėjimai Putinui nuo amerikiečių“

JAV respublikonai ir demokratai Kongrese nubalsavo už įstatymų projektą dėl naujų sankcijų Rusijai kaip atsaką į Rusijos kišimąsi į JAV rinkimų kampaniją. Įstatymų projektas, anot įstatymų leidėjų, apsunkins JAV prezidentui galimybes vienašališkai atšaukti sankcijas, jeigu jam kiltų toks noras.

Visus šešis savo prezidentavimo mėnesius D. Trumpas yra lydimas nuolatinių kaltinimų tuo, kad Rusija, tikėtina, prisidėjo prie jo pergalės prezidento rinkimuose. Maskva bet kokius kaltinimus neigia, tačiau JAV vykdomas oficialus tyrimas dėl galimų D. Trumpo ir jo aplinkos ryšių Rusijoje.

„Linkėjimui Putinui nuo amerikiečių“

JAV senatorius demokratas Benas Cardinas pareiškė, kad susitarimą pavyko pasiekti po „aršių derybų“. „Kongresas faktiškai vieningai siunčia prezidentui Putinui aiškią žinią Amerikos tautos ir mūsų sąjungininkų vardu. Ir mums yra reikalingas prezidentas Trumpas, kad padėtų perduoti šią žinią“, – pareiškė jis.

Įstatymų projektas numato jau dabar galiojančių sankcijų, įvestų keliems Rusijos ekonomikos sektoriams ir pavieniams asmenims dėl Krymo aneksijos ir karinio konflikto Donbase pradėjimo, o taip pat sankcijas dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimų kampaniją.

JAV Senatas dokumentą patvirtino dar birželį, Atstovų rūmai dėl įstatymų projekto balsuos jau antradienį. Po to šį dokumentą turės patvirtinti D. Trumpas. Šalies prezidentas gali uždėti veto, tačiau jo naujoji atstovė spaudai Sarah Sanders sekmadienį interviu televizijai ABC News pareiškė, kad D. Trumpas palaiko naują iniciatyvą. „Administracija palaiko griežtą poziciją Rusijos atžvilgiu, ypač tuo atžvilgiu, kas liečia šių sankcijų įvedimą“, – pasakojo ji, paaiškinusi, kad pirmoji šio įstatymo versija „buvo blogai surašyta“.

Į CNN žurnalisto klausimą, kaip vertina naująjį sankcijų paketą, Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atsakė, kad „labai negatyviai“.

Europos Sąjunga atsargiai vertino naująjį įstatymų projektą. Europos Komisija oficialiai perspėjo apie galimą „plataus masto ir neaiškias“ bei „neprognozuojamas“ pasekmes, ypač dėl ES problemų ieškant pakaitalo Rusijos energijos šaltiniams.

REKLAMA

Sankcijos prieš Rusiją – pagrindinė naujojo įstatymų projekto dalis, kuriame taip pat yra numatytos sankcijos Iranui ir Šiaurės Korėjai.

Prieš Rusiją ar prieš Trumpą?

Nors įstatymų projektas griežtina sankcijas Rusijai, vienas iš rimčiausių jo pokyčių liečia ir paties JAV prezidento įgaliojimus. Priėmus įstatymų projektą D. Trumpas nebegalės vienašališkai, be Kongreso palaiminimo, susilpninti arba atšaukti sankcijas Rusijai, net „kardinaliai keisti“ užsienio politikos principų, rašoma BBC.

Negalės D. Trumpas ir savarankiškai, be Kongreso patvirtinimo grąžinti Rusijai diplomatines vilas, kurios, dar vadovaujantis Baracko Obamos įsaku, 2016-ųjų gruodį buvo „įšaldytos“.


Rašyti komentarą...
a
aliosha
2017-07-24 11:49:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
huj znajet
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų