• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV kairiojo sparno įstatymų leidėjai pirmadienį paragino prezidentą Joe Bideną siekti suderėto susitarimo su Rusija dėl karo Ukrainoje pabaigos, be kitų dalykų, aiškinantis abiem šalims priimtiną saugumo tvarką.

JAV kairiojo sparno įstatymų leidėjai pirmadienį paragino prezidentą Joe Bideną siekti suderėto susitarimo su Rusija dėl karo Ukrainoje pabaigos, be kitų dalykų, aiškinantis abiem šalims priimtiną saugumo tvarką.

REKLAMA

30 Atstovų Rūmų narių iš J. Bideno Demokratų partijos laiške rašė nepritariantys Rusijos „siaubingai ir neteisėtai invazijai į Ukrainą“, ir sutinkantys su Baltaisiais rūmais, kad susitarimas priklauso nuo Kyjivo.

„Tačiau kaip įstatymų leidėjai, atsakingi už JAV mokesčių mokėtojų dešimčių milijardų dolerių eikvojimą karinei pagalbai šiame konflikte, manome, kad toks dalyvavimas kare taip pat nulemia Jungtinių Valstijų atsakomybę rimtai aiškintis visus įmanomus kelius“, – nurodė Atstovų Rūmų narių grupė, vadovaujama progresyviųjų frakcijos lyderės Pramilos Jayapal (Pramilos Džajapal).

Grupė paragino tiesiogiai bendrauti su Rusija ieškant sprendimo, „priimtino Ukrainos žmonėms“.

„Tokia struktūra, matyt, apimtų paskatas nutraukti karo veiksmus, įskaitant tam tikrą sankcijų sušvelninimą, ir suburtų tarptautinę bendriją siekiant nustatyti saugumo garantijas laisvai ir nepriklausomai Ukrainai, priimtinas visoms šalims, ypač ukrainiečiams“, – rašoma jų laiške.

REKLAMA
REKLAMA

„Alternatyva diplomatijai yra užsitęsęs karas“, – sakoma jame.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prieš tai, kai vasario 24 dieną pradėjo invaziją į Ukrainą, pareikalavo garantijų, kad ši buvusi sovietinė respublika niekada neįstos į NATO.

REKLAMA

JAV pareigūnai skeptiškai vertino galimybę, kad V. Putinui iš tikrųjų rūpėjo NATO, ir akcentavo, kad Ukraina neturėjo daug šansų įstoti į Aljansą. Vis dėlto amerikiečiai iki pat invazijos dalyvavo aukšto lygio derybose su Rusija.

Paklaustas apie įstatymų leidėjų laišką, Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as sakė: „Niekas nenori šio karo pabaigos labiau už mūsų kolegas ukrainiečius.“

„Nežinome, kada jis liausis, pirmiausia todėl, jog nematėme jokių rusų užuominų, kad jie yra pasirengę įsitraukti į tą diplomatiją ir dialogą“, – reporteriams sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Teikiame savo partneriams ukrainiečiams tai, ko jiems reikia mūšio lauke, kad jų pozicijos būtų kuo stipresnės, kai atsiras derybų stalas“, – pridūrė N. Price'as.

Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre atskirai sakė: „Kalbėjome labai aiškiai: nieko apie Ukrainą nedalyvaujant Ukrainai.“

JAV gegužės mėnesį patvirtino 40 mlrd. dolerių (40,6 mlrd. eurų) pagalbą Ukrainai ir vadovauja Vakarų pastangoms tiekti ginklus bei palaikyti rusų karo veiksmų niokojamą ekonomiką.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris nenoromis buvo užsiminęs apie galimybę atsisakyti siekio įstoti į NATO, kad būtų išvengta karo, dabar žada įveikti rusų įsibrovėlius ir atkovoti jų okupuotas žemes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų