• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV generolas Markas Milley abejoja, ar šiais metais ukrainiečiams pavyks pasiekti pergalę mūšio lauke, rašo UNIAN.

JAV generolas Markas Milley abejoja, ar šiais metais ukrainiečiams pavyks pasiekti pergalę mūšio lauke, rašo UNIAN.

REKLAMA

M. Milley, duodamas interviu „Foreign Affairs“ žurnalistams, sakė abejojantis ar bent vienai iš kariaujančių pusių šiais metais pavyktų pasiekti pergalę kare.

Tiesa, jis užsimena, kad dabar Ukrainos pajėgos yra gerokai labiau pasirengusios.

„Ukrainiečiai šiuo metu turi didesnius pajėgumus puolimui. Jie taip pat yra geriau pasirengę gynybai nei pernai.

Nenoriu spekuliuoti, ar jie [ukrainiečiai] gali, ar negali pradėti kontrpuolimo operacijos artimiausiomis savaitėmis. Tai priklausys nuo jų pačių. Tačiau jie yra pasiruošę pulti arba apsiginti“, – sakė generolas.

M. Milley pripažįsta, kad scenarijai, kaip ukrainiečiams pasiseks įvykdyti kontrpuolimo operaciją, gali būti įvairūs. Pasak jo, Rusijos gynyba gali tiesiog sugriūti arba priešingai – kontrpuolimo operacija bus dalinai sėkminga arba nesėkminga.

REKLAMA
REKLAMA

Baltieji rūmai: per 5 mėnesius Rytų Ukrainoje žuvo per 20 tūkst. rusų, dar 80 tūkst. sužeisti

Per pastaruosius penkis mėnesius mūšių Rytų Ukrainoje, ypač Bachmute, žuvo daugiau kaip 20 000 rusų karių ir dar 80 000 buvo sužeisti, pirmadienį sakė vienas Baltųjų rūmų pareigūnas.

REKLAMA

„Manome, kad Rusija patyrė daugiau kaip 100 000 aukų, iš jų daugiau kaip 20 000 žuvo mūšių metu“, – žurnalistams sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.

„Rusijos bandymas vykdyti puolimą Donbase, daugiausia per Bachmutą, žlugo... Rusijai nepavyko užimti jokios tikrai strategiškai svarbios teritorijos“, – sakė J. Kirby.

J. Kirby, remdamasis neseniai išslaptinta JAV žvalgybos informacija, kurioje apžvelgiama situacija nuo gruodžio pradžios, teigė, kad maždaug pusė žuvusiųjų buvo privačios karinės bendrovės „Wagner“, daugelį savo narių surinkusios iš Rusijos kalėjimų, užverbuoti kariai.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis bandymas, ypač Bachmute, kainavo siaubingai, siaubingai brangiai. Išseko Rusijos karinės atsargos ir ginkluotosios pajėgos“, – sakė J. Kirby.

Jis nurodė, kad nepateikia ukrainiečių aukų skaičių, nes „jie čia yra aukos. Rusija yra agresorė“.

Baltieji rūmai neskelbs informacijos, kuri kaip nors apsunkintų reikalus artimai sąjungininkei, kurios kariuomenę apginkluoja ir apmoko JAV vadovaujama šalių koalicija, sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų