REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusai bandydami užimti Bachmutą prarado apie 100 tūkst. karių, tačiau miesto vis dar nepaėmė. Tvirtovėje apsilankė Ukrainos sausumos pajėgų vadas.

Rusai bandydami užimti Bachmutą prarado apie 100 tūkst. karių, tačiau miesto vis dar nepaėmė. Tvirtovėje apsilankė Ukrainos sausumos pajėgų vadas.

REKLAMA

O Rusijos samdinių vadeiva Prigožinas vėl keikia Kremlių ir siūlo užgrobtų ukrainiečių ginklų tiems, kas jam parūpins artilerijos sviedinių. O kol kas vietoj sviedinių okupantai iš Rusijos gauna „čeburaškų“, rusofašistai toliau plauna savo vaikams smegenis, verčia juos siūti žaisliukus žudikams fronte su rusiška svastika.

Kaip atrodo rytas priešakinėse linijose Bachmuto pašonėje fiksuoja Ukrainos pasieniečiai. Nepaliaujamas kulkų švilpimas ir sprogimai: „Laksto kaip pelės. Bėgioja laukais. Jie nežino, ką daryti. Mes iš visų pozicijų jiems smūgiuojam.“

Turbūt todėl rusai iki šiol ir nesugeba visiškai užimti Bachmuto. Vašingtonas skelbia, kad per paskutinius 5 mėnesius Maskva ten prarado apie 100 tūkst. karių: 80 tūkst. sužeisti, 20 tūkst. negyvi.

REKLAMA
REKLAMA

Mažiausiai pusė – „Wagner“ samdiniai. Laukai aplink Bachmutą tiesiog nusėti rusų kūnais: „Čia jų nepalaidotų – tūkstančiai. Tie žmonės ne kariai. Patrankų mėsa.“

REKLAMA

O paties miesto gynėjus, kurie meldžiasi prieš mūšį su žymiai gausesniu priešu, lanko sausumos pajėgų vadas.

„Nepaisant visų prognozių, toliau laikome Bachmutą. Naikiname „Wagner“ ir kitus pajėgiausius Rusijos karinius dalinius. Leidžiame pasiruošti mūsų rezervams. Ir patys ruošiamės tolesniems veiksmams“, – sako Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskyi.

Bet kol kas, anot amerikiečių žiniasklaidos, kontrpuolimo planus griauna oras. Pavasarinį žygį jau greit bus galima pervadinti vasaros kontrpuolimu: „Reikia daugiau šilumos. Kad viskas išdžiūtų. Nes nerealu. Šarvuota technika tiesiog klimpsta.“

REKLAMA
REKLAMA

Purvynės fakto nepaneigsi. O teisintis kodėl kone metus nesugebi užimti nedidelio miesto – kur kas sunkiau. „Wagner“ samdinių vadeiva vėl keikia Maskvą, neva ji neparūpina sviedinių. Ir platina vaizdo įrašą neva iš buvusio Ukrainiečių ginklų sandėlio Soledare, Bachmuto pašonėje.

„Keičiu ginklus milijoninei armijai į artilerijos sviedinius artimam mūšiui, 300 tonų per parą“, – kalba „Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas.

Rusijos gynybos ministras bando atsakyti į jam skirtą kritiką.

„Šiemet kariuomenei jau pristatyta pakankamai amunicijos, kad būtų efektyviai smogta priešui“, – tikina Rusijos gynybos ministras Sergei Šoigu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik štai apart smūgių civiliams rusofašistai niekuo negali pasigirti. Aiškėja, kad vakar apšaudydami Pavlogradą Dnipropetrovskio srityje – okupantai taikėsi ne tik į gyvenamuosius namus. Milžinišką sprogimą veikiausiai sukėlė apšaudytoje Chemijos gamykloje detonavusios, laiku neutilizuotos raketų kuro atliekos.

Ukrainiečių spauda skelbia, kad Pavlogrado chemijos gamykloje buvo beveik 2000 tonų cheminių atliekų. O po sprogimo ne tik Dnipropetrovskio, bet ir kaimyninėms sritims gresia ekologinė katastrofa. Ekspertų manymu, rusofašistai į saugyklą nusitaikė tyčia.

REKLAMA

Kaip ir tyčia sprukdami iš laikinai okupuotų teritorijų paliko jose iki šiol nežinomą kiekį minų.

O Charkivo srityje, kur ūkininkai sugalvojo nelaukti išminuotojų, o patys išminuoti dirbamos žemės laukus: susikonstravo išminavimo traktorių.

„Metalines kreipiančiąsias padarėme iš sankryžoje susprogdinto rašistų tanko“, – pasakoja ūkininkas Oleksandras Kryvcovas.

Apsauginės plokštės – taip pat iš karo technikos atliekų. Bet svarbiausia – traktorius valdomas per nuotolį.

REKLAMA

„Užvažiavome ant prieštankinės minos. Apsaugą išmušė, bet traktorius sveikas. Visi sveiki ir gyvi“, – kalba Oleksandras.

Darbo traktoriui netrūksta. Mat Ukrainos išminuotojai tiesiog nespėja šukuoti laukų. O ant minų užlipa ir patys okupantai. Vaizdo įrašą ukrainiečių kariai nufilmavo kovo 19 dieną netoli Mariinkos. Rusas ne vietoje pastatė koją ir detonavus minai – tiesiog išgaravo.

Kad ant savo minų sprogstantys ir patrankų mėsos vaidmenį fronte atliekantys rusai neliūdėtų – jiems paguodos prizas su Z svastika: „Visoje šalyje daro čeburaškos atvaizdo antsiuvus, sausainius. Ir siunčia į frontą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusofašistai verčia vaikus siūti ir piešti svastikas, kad tik jie neturėtų laiko galvoti: kokio velnio jų tėvai važiuoja žudyti ir patys mirti Ukrainoje: „Net priešakinėse linijose ji privers nusišypsoti ir įsitikinti: priešus „užčeburašinsime“ ir laimėsime.“

Ukrainos „neužčeburašins“, bet Kongą panašu jau „užčeburašino“. Rusijos ambasada Kongo sostinėje suorganizavo propagandines „nemirtingojo pulko“ eitynes. Jose dalyvavo rusai ambasados darbuotojai ir vietiniai – iš viso maždaug 100 žmonių. O visoje Rusijoje propagandinė eisena atšaukta. Kremlius bijo, kad žmonės į gatves išneš kare Ukrainoje žuvusių okupantų nuotraukas ir rusai pamatys, kiek daug žmonių pražudė Putinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų