REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina susigrąžins visas rusų užgrobtas žemes, tačiau tai įvyks ne artimiausiu metu, sako aukščiausio rango JAV generolas Markas Milley, rašo UNAIN.

Ukraina susigrąžins visas rusų užgrobtas žemes, tačiau tai įvyks ne artimiausiu metu, sako aukščiausio rango JAV generolas Markas Milley, rašo UNAIN.

REKLAMA

„Visi karai anksčiau ar vėliau baigiasi. Ir jie baigiasi su sąlyga, kad viena ar kita pusė laimi arba pasiekia susitarimą derybomis. Šio karo, karine prasme, Rusija nelaimės“, – cituojamas generolas.

Anot jo, pirminiai rusų tikslai buvo užkariauti Ukrainos teritoriją, nuversti Volodymyro Zelenskio vyriausybę ir užimti Kyjivą, tačiau praėjo daugiau nei metai ir Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas buvo priverstas pakeisti tikslus, rusai užėmė tik Luhansko ir Donecko sritis.

„Rusijos iškelti strateginiai tikslai yra kariniu požiūriu nepasiekiami. Tai nebus padaryta“, – pabrėžia M. Milley.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu jis pažymėjo, kad Ukrainos strateginis tikslas yra išlaisvinti visą Rusijos okupuotą Ukrainos dalį.

„Tai gali būti pasiekta karinėmis priemonėmis, bet tikriausiai ne artimiausiu metu“, – svarsto generolas.

REKLAMA

Tai, anot jo, rodo, kad karo veiksmai tęsis ir bus sunkūs.

„Ir tam tikru momentu abi pusės pasieks susitarimą derybų keliu arba tam tikru momentu ateityje priims karinį sprendimą. O mes ir toliau remsime Ukrainą jos kovoje už savo laisvę“, – tikina M. Milley.

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų