JAV demokratų susirinkimas: ką reikia žinoti

JAV Demokratų partijos nacionalinio suvažiavimo atidarymas pirmadienį Filadelfijoje taps Hillary Clinton galimybe pagerinti savo reputaciją po įtemptos pirminių rinkimų kampanijos prieš Bernie Sandersą ir netikėtai stiprų palaikymą šio Vermonto senatoriaus ambicijoms užimti šalies prezidento postą.

B.Sandersas, save vadinantis demokratu socialistu, išreiškė palaikymą H.Clinton, bet daugelis jo šalininkų buvusią valstybės sekretorę tebevertina skeptiškai. Kai kuriuos iš jų suglumino H.Clinton sprendimas pasirinkti Virdžinijos senatorių Timą Kaine'ą savi kampanijos partneriu.

Žemiau kai kurie faktai, kuriuos derėtų žinoti apie artėjantį demokratų suvažiavimą.

– Darbotvarkė

Pirmadienį turėtų pasisakyti JAV pirmoji ponia Michelle Obama. Tą pačią dieną kalbą pasakys B.Sandersas, o tas momentas bus atidžiai stebimas, tikintis įžvelgti ženklų, ar senatoriaus ištikimi šalininkai bus nusiteikę paklausyti jo raginimų ir palaikyti H.Clinton.

Buvęs prezidentas Billas Clintonas, kandidatės vyras, turėtų pasakyti svarbią kalbą antradienį. Trečiadienį į Filadelfiją atvyks prezidentas Barackas Obama ir viceprezidentas Joe Bidenas.

REKLAMA

Ketvirtadienį, paskutinį suvažiavimo vakarą, Chelsea Clinton pristatys savo motiną prieš jai pasakant kalbą, kurioje oficialiai priims Demokratų partijos nominaciją į prezidento postą.

T.Kaine'as, kuris buvo įvardytas H.Clinton kampanijos partneriu per jų bendrą pasirodymą šeštadienį, pasakys kalbą, kuri taps jo prisistatymu šaliai. Pareigūnai dar nepranešė, kada tai įvyks, bet kandidatas į viceprezidentus paprastai pasisako trečiadienį.

Kitais oratoriais taps Masačusetso senatorė Elizabeth Warren, Naujojo Džersio senatorius Cory Bookeris, Niujorko meras Billas de Blasio, ir Atstovų Rūmų demokratų mažumos lyderė Nancy Pelosi.

– Pramogos

Reperis Snoopas Doggas, popmuzikos žvaigždė Lady Gaga, rokeris Lenny Kravitzas ir muzikos veteranė Cyndi Lauper surengs pasirodymus Filadelfijoje vykstant suvažiavimui. Popmuzikos dainininkė Fergie koncertuos Kūrėjų koalicijos (The Creative Coalition) renginyje.

– Balsų skaičiavimas

Valstijos antradienį turės galimybę paskelbti, kaip balsuoja jų delegatai per oficialų vardinį balsavimą. Tai bus svarbiausias momentas B.Sanderso delegatams, kurie spaudžia, kad visi jų balsai būtų oficialiai suskaičiuoti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų