• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Valstijos kovo mėnesį slapta Ukrainai išsiuntė ilgojo nuotolio raketas ATACMS, trečiadienį pranešė JAV valstybės departamentas. 

Jungtinės Valstijos kovo mėnesį slapta Ukrainai išsiuntė ilgojo nuotolio raketas ATACMS, trečiadienį pranešė JAV valstybės departamentas. 

REKLAMA

„Galiu patvirtinti, kad Jungtinės Valstijos tiesioginiu prezidento nurodymu aprūpino Ukrainą tolimojo nuotolio raketomis ATACMS“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas Vedantas Patelis.

Priduriama, kad ATACMS buvo įtrauktos į kovo mėnesį paskelbtą pagalbos Ukrainai paketą, tačiau tai nėra susiję su JAV Kongreso antradienį patvirtinta beveik 61 mlrd. JAV dolerių (57,3 mlrd. eurų) karinės pagalbos Kyjivui parama. 

V. Patelis nurodė, kad „Ukrainos prašymu iš pradžių apie tai nebuvo pranešta, kad būtų užtikrintas operatyvinis saugumas“, ir pridūrė, kad raketos į Ukrainą atvyko anksčiau šį mėnesį. 

Kai kurios ATACMS gali smogti į taikinius, esančius iki 300 km atstumu. Kiek vėliau JAV gynybos departamento atstovas spaudai patvirtino, kad Ukrainą pasiekė būtent šis ATACMS raketų variantas. 

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų pabaigoje JAV pradėjo tiekti Ukrainai ATACMS sistemas, tačiau kol kas siuntė tik senesnes vidutinio nuotolio raketas, galinčias nuskrieti iki 165 km. 

REKLAMA

Planuoja pristatyti daugiau ilgojo nuotolio raketų

Trečiadienį Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas pareiškė, kad JAV planuoja Kyjivui pristatyti daugiau ilgojo nuotolio raketų. 

„Jos [raketos] turės įtakos. Tačiau, kaip jau esu sakęs anksčiau šioje tribūnoje [...] nėra sidabrinės kulkos, – nurodė J. Sullivanas. 

Žinia apie Ukrainai pristatytas ATACMS pasirodė tuo metu, kai JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pasirašė teisės aktą, kuriuo leidžiama teikti Ukrainai labai reikalingą karinę paramą ir paskelbė, kad Vašingtonas per kelias valandas pradės siųsti naują pagalbą Kyjivui. 

95 mlrd. dolerių (89,1 mlrd. eurų) paketas, į kurį taip pat įtraukta pagalba Izraeliui ir Taivanui bei priemonė, galinti uždrausti programėlės „TikTok“ veikimą JAV, priimtas po ilgus mėnesius trukusio delsimo, kai Ukrainos pajėgoms pritrūko šaudmenų ir jos patyrė nesėkmių mūšio lauke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų