JAV Atstovų Rūmai balsuos dėl „QAnon“ šalininkės pašalinimo iš dviejų komitetų

JAV Atstovų Rūmų respublikonų lyderis trečiadienį atsisakė nubausti kraštutinių dešiniųjų sąmokslo teorijos „QAnon“ šalininkę Marjorie Taylor Greene (Mardžori Teilor Grin), ignoruodamas vis garsesnį balsų už šios įstatymų leidėjos pašalinimą iš dviejų komitetų chorą.

Atstovų Rūmų respublikonų mažumos lyderis Kevinas McCarthy (Kevinas Makartis) ir demokratų daugumos lyderis Steny Hoyeris (Stenis Hojeris) atsidūrė aklavietėje dėl to, kaip elgtis su M. T. Greene, vykstant įnirtingiems debatams dėl jos kurstytojiškos retorikos ir pritarimo įžeidžiamiems įrašams socialinėje žiniasklaidoje.

K. McCarthy savo poziciją pareiškė po antradienį ir trečiadienį įvykusių susitikimų su M. T. Greene.

Jis „nedviprasmiškai“ pasmerkė jos komentarus, bet sakė, kad demokratų pastangos pašalinti ją iš dviejų komitetų yra „partijos vykdomas valdžios užgrobimas dėl kitos partijos paskyrimų į komitetus“.

S. Hoyeris pareiškė, kad susidarius aklavietei jis neturi kitos išeities, tik surengti Atstovų Rūmų balsavimą dėl M. T. Greene drausminimo.

„Aišku, kad nėra alternatyvos... balsavimui dėl rezoliucijos pašalinti Atstovų Rūmų narę Greene iš jos komitetų“, – sakoma S. Hoyerio pareiškime. Balsavimas numatytas ketvirtadienį.

K. McCarthy atkirto, kad balsavimu siekiama atitraukti Kongreso dėmesį nuo tokių svarbių klausimų kaip pagalba pandemijos metu ir vakcinų platinimas.

Tačiau M. T. Greene klausimas užvaldė Kapitolijų ir pakurstė respublikonų vidaus nesutarimus, partijai bandant nuspręsti, ar atsitraukti nuo karingos buvusio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) politikos, ar jos laikytis.

46 metų konservatorė M. T. Greene, uoli D. Trumpo šalininkė iš pietinės Džordžijos valstijos, skelbė jo jokiais įrodymais nepagrįstus kaltinimus dėl esą suklastotų 2020 metų rinkimų.

Anksčiau ji taip pat reiškė paramą „QAnon“ sąmokslo teorijoms. „QAnon“ judėjimo šalininkai teigia, kad D. Trumpas kariauja slaptą karą su pasauline liberalia Šėtoną garbinančių pedofilų sekta, kuri nori jį nušalinti.

REKLAMA

D. Trumpas yra išreiškęs palaikymą M. T. Greene kaip „būsimai respublikonų žvaigždei“, o ji praėjusį savaitgalį sakė, kad jiedu kalbėjosi telefonu.

Prieš siekdama būti išrinkta į Kongresą M. T. Greene spausdavo „patinka“ prie „Facebook“ įrašų, kuriuose būdavo kalbama apie egzekucijas demokratams, tarp jų Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi).

M. T. Greene taip pat yra paskelbusi vaizdo įrašą, kuriame užsipuola šaudynes mokykloje išgyvenusį paauglį, o 2018 metais pareiškė, kad miškų gaisrai Kalifornijoje buvo sukelti kosminiu lazeriu, kurį kontroliuoja viena žydų šeima. 

M. T. Greene dėl savo pareiškimų neatgailauja ir dar atkakliau kartoja D. Trumpo kaltinimus, kad iš jo buvo pavogta rinkimų pergalė.

Trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ ji parašė, kad neprivalo atsiprašinėti už savo veiksmus ir „niekada“ nenusileis.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-02-04 13:55:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nacistine demokratija perima JAV valdzia.
Parlamentas balsuos ismesti nepatikusi nari.
Demokratijoje tik rinkejai ir teismo sprendimas gali nubausti parmamentara, bet ne JAV.
JAV parodys nauja pavyzdi kaip nepatikusi kolega reikia ismesti is parlamento be rinkeju sprendimo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų