JAV Atstovų rūmuose strateginių partnerių reikalavimai nusvėrė siekius atstatyti istorinį teisingumą. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad numatytas balsavimas dėl armėnų genocido Pirmojo pasaulinio karo metais pripažinimo atidėtas neapibrėžtam laiko tarpui, penktadienį skelbia CNN.
Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto spalio pradžioje priimta rezoliucija taip ir nesulaukė lemiamo balsavimo, JAV sąjungininkei ir NATO narei Turkijai panaudojus ir tokias spaudimo priemones, kaip grasinimai nutraukti Irake dislokuotų JAV karių aprūpinimą per Turkijos teritorijoje esančias bazes ar kovos su kurdų separatistais pretekstu Šiaurės Irake įvykdyti plataus masto karines operacijas.
Turkija yra po Pirmojo pasaulinio karo subyrėjusios Osmanų imperijos teisių perėmėja. Ji kategoriškai neigia daugelio istorikų tvirtinimus, jog Pirmojo pasaulinio karo metais buvo tikslingai išnaikinta apie 1,5 mln. armėnų.
Demokratų partijos dominuojamiems Atstovų rūmams teko susidurti ir su aktyviu respublikonų prezidento George‘o W. Busho administracijos pasipriešinimu. Ketvirtadienį valstybės sekretorė Condoleezza Rice dar kartą perspėjo Užsienio reikalų komiteto narius, jog patvirtinta rezoliucija turėtų itin blogų pasekmių karui Irake.
Teigiama, jog demokratų partijos vadovybė atidėjo balsavimą mažiausiai iki kitų metų. Konkreti data nėra nustatyta.