• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV atitrauks dalį karinių pajėgų? Svarsto diskutuoti dėl Rusijos reikalavimo

papildyta 22.06 val.

JAV administracija per ateinančią savaitę vyksiančias derybas su Rusija pasiruošusi aptarti galimybę sumažinti karinį dalyvavimą Europos rytuose – su sąlyga, kad Rusija irgi bus pasiruošusi imtis atitinkamų veiksmų, pranešė televizija „NBC News“, remdamasi neįvardytais informuotais šaltiniais.

JAV administracija per ateinančią savaitę vyksiančias derybas su Rusija pasiruošusi aptarti galimybę sumažinti karinį dalyvavimą Europos rytuose – su sąlyga, kad Rusija irgi bus pasiruošusi imtis atitinkamų veiksmų, pranešė televizija „NBC News“, remdamasi neįvardytais informuotais šaltiniais.

REKLAMA

JAV prezidento Joe Bideno „administracija artėjant kitą savaitę vyksiančioms deryboms su Rusija nėra įsitikinusi, ar ši yra pasiruošusi rimtoms diskusijoms. Tačiau jeigu ji pasiruošus, amerikiečių pareigūnai bus pasiruošę pasiūlyti aptarti galimybę, kad JAV ir Rusijos pajėgos Rytų Europoje būtų sumažintos, taip pat kad būtų sumažintas pratybų mastas“, nurodė NBC, remdamasi vienu dabartiniu administracijos pareigūnu ir dviem buvusiais nacionalinio saugumo pareigūnais, informuotais apie šiuos planus.

„Diskusijos potencialiai gali apimti abiejų valstybių karinių pratybų mastą, JAV karių, laikomų Baltijos šalyse ir Lenkijoje skaičių, išankstinį informavimą apie pajėgų judėjimą, taip pat branduolines galvutes galinčias nešti raketas „Iskander“, kurias Rusija laiko Kaliningrado srityje, sakė NBC šaltiniai.

REKLAMA
REKLAMA

Administracija „rengia galimybių pakeisti pajėgų pozicijas Europoje sąrašą, kuris būtų aptartas per derybas su Rusija“, televizijai sakė administracijos pareigūnas.

REKLAMA

„Jeigu Rusija atrodytų norinti aptarti [galimybę] sumažinti savo [karinį] buvimą regione, JAV bus pasiruošusios diskutuoti dėl konkrečių žingsnių“, – pridūrė jis.

„NBC News“ šaltiniai nurodė, kad Vašingtonas tikis iš Rusijos įsipareigojimų sumažinti pajėgas, laikomas prie savo vakarinių sienų. Jie pabrėžė, kad tokiu atveju nepakaktų atitraukti pajėgas, pastaraisiais mėnesiais sutelktas prie Rusijos sienos su Ukraina ir keliančias didelį nerimą Vakarams.

REKLAMA
REKLAMA

A. Blinkenas: Rusija vis dar gali rinktis „diplomatinį sprendinį“ dėl Ukrainos

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas penktadienį sakė, kad Rusija per ateinančią savaitę vyksiančias derybas gali pasirinkti diplomatinį sprendinį dėl Ukrainos, bet perspėjo, kad Maskvos reikalavimai Vašingtono dėmesio „nenukreips“.

„Esam pasiruošę galingai atsakyti į tolesnę Rusijos agresiją. Tačiau diplomatinis sprendinys tebėra įmanomas ir priimtinesnis, jeigu Rusija jį pasirinks“, – A. Blinkenas sakė žurnalistams prieš pirmadienį Ženevoje įvyksiančias derybas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV diplomatijos vadovas pridūrė, kad Rusija, sutelkusi dešimtis tūkstančių karių prie sienos su Ukraina, mėgina „pūsti miglą“ pasauliui, keldama reikalavimus.

„Niekas neturėtų nustebti, jeigu Rusija sukelia provokaciją arba incidentą, o paskui mėgina tuo pasinaudoti karinei intervencijai pateisinti, tikėdamasis, kad kol pasaulis perpras apgaulę, bus jau per vėlu“, – pabrėžė A. Blinkenas.

Rusija paprašė derybų, praeitą mėnesį pateikusi virtinę reikalavimų. Vienas iš jų – kad Maskvai būtų suteikta „teisinių“ garantijų, jog NATO neišsiplės į Ukrainą arba kitas buvusias Sovietų Sąjungos teritorijas.

REKLAMA

„Manau, kad tai neabejotinai yra strategijos dalis – sukurpti visiškai nepriimtinų reikalavimų sąrašą ir paskui tvirtinti, kad kita pusė negeranoriška, o vėliau tuo kaip nors pasinaudoti agresyviems veiksmams pateisinti“, – pabrėžė A. Blinkenas.

„Tačiau esmė ta, jog Rusija žino, kas yra visiškai nepriimtina“, – tęsė jis.

Valstybės sekretorius tikino, kad per amerikiečių derybas su Maskva pagrindinė tema išliks Rusijos „agresija Ukrainos atžvilgiu“.

„Mūsų nuo šio klausimo nenukreips. Nes tai, kas vyksta Ukrainoje, yra susiję ne vien su Ukraina – tai dalis platesnio destabilizavimo, pavojingo ir dažnai neteisėto Maskvos elgesio, kai ji mėgina kurti įtakos zoną, apimančią šalis, kuriose kadaise dominavo Sovietų Sąjunga“, – sakė A. Blinkenas.

Šaunuoliai Rusai, viską be karo sutvarko, pasakė kaip turi būti ir taškas, parodė NATO kad su Rusija taip nepraeis kaip su kitom šalim kur visokie jankiai karus sukėlė, čia žino kad gaus per galvą, maža nepasirodys tai bėgs dabar paspaude uodega :D
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų