JAV ataskaita: trys Uhano virusologai kinai stipriai sirgo prieš COVID-19 pandemijos pradžią Vėl pradėta kelti abejones dėl dirbtinės koronaviruso kilmės

Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinės laboratorijos ataskaitoje apie Covid-19 kilmę teigiama, kad hipotezė, jog virusas galėjo nutekėti iš vienos Kinijos laboratorijos Uhane yra tikėtina, tačiau jai patvirtinti reikia daugiau tyrimų. Apie tai pranešė „Wall Street Journal“, gavę informaciją iš asmenų, susipažinusių su įslaptinta šio dokumento informacija.

Tyrimą 2020 m. gegužės mėnesį parengė Kalifornijos Lawrence‘o Livermoro nacionalinė laboratorija. Valstybės departamentas rėmėsi jo rezultatais paskutiniaisiais Donaldo Trumpo administracijos mėnesiais atliekant pandemijos kilmės tyrimą, teigiama „WSJ“ pranešime.

Teigiama, kad mokslininkų išvados buvo paremtos Covid-19 viruso genomo analize, tačiau laboratorijos atstovai atsisakė šį rezultatą pakomentuoti.

Kongrese šiuo tyrimu susidomėta iš naujo po to, kai prezidentas J. Bidenas įsakė JAV žvalgybos agentūroms per kelias savaites pranešti jam apie viruso atsiradimą. J. Bidenas sakė, kad JAV žvalgyba sutelkė dėmesį į du scenarijus – ar koronavirusas atsirado dėl žmogaus kontakto su užkrėstu gyvūnu, ar dėl avarijos laboratorijoje.

Praeitą mėnesį JAV prezidentas Joe Bidenas liepė savo patarėjams išsiaiškinti, kokia yra viruso kilmė. J. Bidenas teigė, kad JAV žvalgybos agentūros nagrinėja du įmanomus scenarijus: kad virusas išplito po avarijos laboratorijoje, arba kad jis atsirado po žmogaus kontakto su užsikrėtusiu gyvūnu. Tačiau vis dar nežinoma, kuris variantas yra tiesa.

JAV vyriausybiniai šaltiniai praneša, kad dar D. Trumpo kadencijos metu išplatintoje, tačiau vis dar įslaptintoje ataskaitoje teigiama, jog 2019 m. lapkričio mėnesį trys Kinijos Uhano virusologijos instituto tyrėjai smarkiai susirgo ir buvo paguldyti į ligoninę.

JAV pareigūnai kaltina Kiniją slepiant tikrąją viruso kilmę. Pekinas šiuos kaltinimus neigia.

Mike‘as Ryanas, vienas aukščiausių Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pareigūnų, pirmadienį sakė, kad PSO negali priversti Kinijos atskleisti daugiau duomenų apie Covid-19 kilmę, tačiau organizacija siūlys atlikti visus tyrimus, reikalingus suprasti, kaip virusas išplito.

REKLAMA

Žmonės, susipažinę su tyrimu, teigė, kad jį parengė Lawrence'o Livermore'o žvalgybos „Z padalinys“. Lawrence'o Livermore'o labaratorija turi daug patirties su biologinėmis nelaimėmis. Jie teigė, kad buvo atlikta SARS-COV-2 viruso, sukeliančio COVID-19, genominė analizė.

Mokslininkai analizuoja genetinę virusų struktūrą ir bando nustatyti, kaip jie vystėsi ir plito populiacijoje. Abiejų pusių diskusijos dėl COVID-19 kilmės šalininkai remiasi šia analize bandydami pagrįsti savo nuomonę.

PSO sako, kad ji negali priversti Kinijos atskleisti daugiau duomenų apie Covid-19 kilmę

Vienas aukščiausių PSO pareigūnų pareiškė, kad PSO negali priversti Kinijos atskleisti daugiau duomenų apie Covid-19 kilmę. Tačiau kartu jis pareiškė, kad organizacija siūlysis atlikti reikalingus tyrimus, padėsiančius suprasti kaip virusas išplito.

Spaudos konferencijoje žurnalisto paklaustas kaip PSO galėtų „priversti“ Kiniją būti skaidresne, PSO ekstremalių situacijų programos direktorius Mike‘as Ryanas pripažino, kad: „PSO šiuo klausimu neturi galios versti ko nors daryti.“

„Mes tikimės kiekvienos valstybės narės bendradarbiavimo, indėlio ir palaikymo šiame darbe“, – sakė M. Ryanas.

Yra dvi konkuruojančios teorijos: kad virusas ant žmonių peršoko nuo gyvūnų, galbūt šikšnosparnių, arba, kad jis nutekėjo iš laboratorijos Uhane, kur buvo atliekamas prieštaringai vertinamas šikšnosparnių koronaviruso tyrimas, iš dalies finansuotas vienos JAV organizacijos.

Šiemet Kiniją aplankę PSO komandos nariai, bandę išaiškinti Covid-19 kilmę, teigė, kad jie negavo prieigos prie visų reikalingų duomenų. Tai sukėlė tik dar daugiau abejonių dėl šalies skaidrumo. Tačiau tuo metu buvo teigiama, kad viruso nutekėjimo iš laboratorijos idėja yra neverta tolesnio tyrimo. Po kelių dienų toks pareiškimas buvo paneigtas PSO vadovo, kuris teigė, kad yra tiriamos visos hipotezės.

Pareitą savaitę paskelbti aukščiausio lygio JAV sveikatos apsaugos pareigūno Anthony‘io Fauci elektroniniai laiškai susilaukė daug kritikos. A. Fauci gavo laišką iš ne pelno siekiančios organizacijos „EcoHealth Alliance“, padėjusios finansuoti tyrimus Uhano ligų institute, vadovo Peterio Daszako, kuriame JAV pareigūnas yra giriamas už jo „drąsų“ elgesį, siekiant paneigti viruso nutekėjimo iš laboratorijos hipotezę. „Dėkoju už jūsų malonius žodžius“, – atsakė A. Fauci.

P. Daszakas yra vienas iš moksliniam žurnalui „Lancet“ kovo mėnesį atsiųsto laiško autorių. Jame buvo rašoma: „Mes griežtai smerkiame sąmokslo teorijas, kuriose teigiama, kad Covid-19 yra ne natūralios kilmės.“ Laiške nebuvo nurodytas P. Daszeko interesų konfliktas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų