REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu nėra grėsmės, kad prasidės karas tarp NATO ir Rusijos, pareiškė JAV ambasadorė NATO Julianne Smith, rašo „Ukrinform“. Vis dėlto į tai žiūrima rimtai.

Šiuo metu nėra grėsmės, kad prasidės karas tarp NATO ir Rusijos, pareiškė JAV ambasadorė NATO Julianne Smith, rašo „Ukrinform“. Vis dėlto į tai žiūrima rimtai.

REKLAMA

Mūsų draugams Baltijos šalyse sakau, kad nematome jokios tiesioginės grėsmės NATO teritorijai nei Baltijos regione, nei kur nors kitur.

Mes labai rimtai žiūrime į saugumą Baltijos šalyse ir imamės aktyvių veiksmų, kad padidintume savo buvimą jose, rengtume daugiau pratybų, daugiau mokymų, kad būtume pasirengę bet kokiems pokyčiams. Taip pat turime regioninius gynybos planus, kurie leidžia mums tiksliai žinoti, ką turime daryti, kad apsaugotume kiekvieną NATO teritorijos centimetrą“, – cituojama ji.

Julianne Smith: istorinė patirtis rodo, kad diktatoriai toliau žengs, kol nebus sustabdyti

J. Smith pažymėjo, kad per pastaruosius dvejus metus Aljansas ėmėsi daug priemonių atgrasymo ir gynybos pozicijai stiprinti, ypač savo rytiniame flange.

REKLAMA
REKLAMA

„Aljansas nesėdi vietoje ir nelaukia pokyčių, jis yra pasirengęs tokiems pokyčiams. Tačiau nenorėčiau, kad mūsų Baltijos draugai susidarytų įspūdį, jog karas į NATO teritoriją gali ateiti kaip nors staiga. Mes į tai žiūrime rimtai, bet nematome jokios tiesioginės grėsmės“, – nurodo ji.

REKLAMA

Diplomatė pabrėžia, kad NATO mato Rusiją kaip tiesioginę grėsmę Aljansui.

„Istorinė patirtis rodo, kad diktatoriai ir kiti autoritariniai lyderiai nestabdo savo agresijos ir toliau žengs į priekį, kol nebus sustabdyti. Štai kodėl Jungtinės Valstijos mano, kad labai svarbu toliau teikti pagalbą Ukrainai, kad ji galėtų išstumti priešą iš savo teritorijos ir nutraukti šią neišprovokuotą Rusijos agresiją“, – teigia J. Smith.

„Jungtinės Valstijos nemano, kad karas tarp NATO ir Rusijos yra neišvengiamas, ir niekam nesiunčia tokių signalų, nors ir toliau atidžiai stebi dabartinę padėtį. Jungtinės Valstijos aptiko Rusijos pasirengimo karui požymių likus keliems mėnesiams iki jos visapusiškos invazijos 2022 m. vasario mėnesį. Šiuo metu JAV pusė nemato jokių ženklų ar požymių, kad Rusija gali ruoštis tolesniems veiksmams, išskyrus tai, ką ji jau daro Ukrainoje“, – priduria ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pastaruoju metu buvo girdima svarstymų, kad gali prasidėti Rusijos ir NATO karas. Karinis ekspertas Oleksandras Musijenka numatė tris scenarijus, kaip galėtų vystytis Rusijos puolimas prieš NATO.

Dienraštis „The Telegraph“ taip pat paskelbė scenarijų, kaip galėtų atrodyti Rusijos puolimas prieš NATO šalis.

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys dar sausio pabaigoje atmetė tikimybę, kad Rusija jau kitais metais galėtų pradėti karą prieš NATO.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų