• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 8 dieną Rusija raketomis atakavo įvairius Ukrainos miestus, tarp okupantų taikinių buvo ir vaikų ligoninė Kyjive. Viso per ataką žuvo mažiausiai 42 žmonės, dar apie 200 – sužeisti. Ataką prieš vaikų ligoninę išgyvenusi Elena sako, kad ji ir jos 3-metis sūnus tik per plauką liko gyvi. 

14

Liepos 8 dieną Rusija raketomis atakavo įvairius Ukrainos miestus, tarp okupantų taikinių buvo ir vaikų ligoninė Kyjive. Viso per ataką žuvo mažiausiai 42 žmonės, dar apie 200 – sužeisti. Ataką prieš vaikų ligoninę išgyvenusi Elena sako, kad ji ir jos 3-metis sūnus tik per plauką liko gyvi. 

REKLAMA

Elena leidiniui „Bild“, kurį cituoja UNIAN, teigė, kad ji su savo sūnumi per išpuolį buvo penktame aukšte, todėl pabėgti į kiemą nebuvo galimybių. Išgirdusi sprogimus ji suprato, kad reikia slėptis patalpoje, kurią dengia kuo daugiau sienų.

„Kai prasidėjo oro antskrydžio perspėjimas, mes buvome penktame aukšte ir bandėme leistis laiptais. Prasidėjo sprogimai, pajutau bangą, pagriebiau jį (sūnų, – red. past.) ir nubėgau ten, kur buvo tamsu ir daug sienų. Jis išsigando ir verkė, aš bandžiau nukreipti jo dėmesį“, – apie patirtas siaubo akimirkas pasakojo moteris.

Pasislėpė tualete

Elena su sūneliu pasislėpė tualete ir laukė, kol nustos sprogimai, tačiau moteris pajuto dar vieną sprogimo bangą, po kurios aplink esantys baldai ėmė judėti, išlėkė langas.

REKLAMA
REKLAMA

„Viskas vyko šalia mūsų, buvo šokas, bet nepanikavome. Nesu blogas žmogus ir stengiuosi atleisti, bet atleisti neįmanoma. Noriu, kad Dievas mus išgirstų ir visi gautų tai, ko nusipelnė. Tikiu, kad Dievas egzistuoja ir blogi darbai grįžta kaip bumerangas“, – kalbėjo Elena. 

REKLAMA

Ukrainos Valstybinės pagalbos tarnybos atstovė Svetlana Vodolaha sakė, kad pirmadienį sprogimai nugriaudėjo devyniose sostinės vietose, o padėtis vaikų ligoninėje yra kritinė.

„Vienas pastatas beveik sugriautas, kiti apgadinti. Žinome, kad buvo apgadinta ir ligoninės įranga. Likusi medicininė įranga dabar pašalinama. Vaikai jau evakuoti. Šiandien jau du kartus sustabdėme darbą dėl oro pavojaus“, – pažymėjo ji.

33 metų savanoris Džekas, padedantis išvalyti griuvėsius, tarp jų rado anglų kalbos besimokančio vaiko sąsiuvinį.

REKLAMA
REKLAMA

„Nežinau, galbūt jis (vaikas, – red. past.) vis dar yra po griuvėsiais. Aš tikrai nežinau, ką pasakyti. Neturiu žodžiu. Tai vaikų ligoninė. Čia buvo vaikų, svajojančių apie geresnę ateitį. Vaikai, kurie išmoko anglų kalbą. Jie laukė geresnio gyvenimo“, – susijaudinęs kalbėjo savanoris. 

Per didelio masto Rusijos raketų ataką Ukrainoje žuvo 42 žmonės

Liepos 8 d. per Rusijos raketų ataką prieš Ukrainą žuvo 42 žmonės, įskaitant keturis vaikus. Gelbėjimo operacija tęsiasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai pranešė Ukrainos nacionalinė policija, kuria remiasi „Ukrinform“.

Atakų vietose dirba policininkai ir gelbėtojai.

„Vakar vienas iš Rusijos kariuomenės taikinių buvo vaikų gydymo įstaiga „Okhmatdyt“, kurioje buvo gydomi vaikai iš visos Ukrainos. Per Rusijos kariuomenės ataką žuvo du suaugusieji: gydytojas ir gydymo įstaigos lankytojas, dar 30 žmonių buvo sužeista, įskaitant 10 vaikų“, – sakoma išplatintame pranešime.

Sostinės Ševčenkivskio rajone Rusijos teroristai taip pat smogė į daugiabutį, buvo visiškai sunaikintas pastato įėjimas. Nuolaužos pražudė 12 gyventojų, įskaitant keturis 8-14 metų vaikus, o dar 25 žmonės buvo sužeisti. Kyjivo Dniprovskio rajone per raketų ataką prieš medicinos centrą žuvo devyni žmonės, dar aštuoni patyrė sužalojimų.

REKLAMA

Nuo Rusijos atakų Dnipro ir Kryvyj Riho miestuose taip pat nukentėjo įmonės, daugiaaukštis gyvenamasis namas ir degalinė – 11 žmonių žuvo, o 69 buvo sužeisti. Dnipre buvo sunaikintas daugiaaukštis pastatas ir autoservisas.

Per pastarąsias 24 val. per Rusijos apšaudymą iš viso buvo sužeista 190 žmonių ir buvo apgadinti 323 objektai.

Kaip jau skelbė „Ukrinform“, liepos 8 d. rytą įsibrovėliai rusai į Ukrainą paleido 40 įvairaus tipo raketų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų