Izraelis žada nekartoti klaidų: nelauksime, kol Rusijos padedamas Iranas užims Siriją

Vladimiras Putinas, pradedant rusų karinį dalyvavimą Sirijoje, . Sulaukęs, kol amerikiečiai aiškai duos suprasti, kad nėra nusiteikę įstrigti karo veiksmuose šioje šalyje, jis greitai ir didelėmis pajėgomis užėmė ten susidariusį vakuumą, rašoma Izraelio leidinyje „Haaretz“. Tuo metu, tvyrant įtampai dėl galimų „S-300” gynybos sistemų tiekimo Sirijai, Izraelio užsienio reikalų ministrė pareiškė, kad „nelauks, kol Iranas (Rusijos sąjungininkė regione, red. past.) užims Siriją“.

24

Šiuo metu V. Putinas svarsto ar eksportuoti B. Assadui priešlėktuvinės gynybos sistemas „S-300”, kurios suteiktų Sirijos prezidentui galimybę stoti į mūšį su Izraelio lėktuvais, nuolat atakuojančiais taikinius Sirijoje. Tai gali sukelti dramatiškas permainas Sirijoje ir, galimai, padidins konflikto tarp Rusijos ir Izraelio galimybes. Net ir žvelgiant iš V. Putino taško, tai yra avantiūra, kurios pasekmes numatyti itin sunku.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Izraelio kariuomenė

Ar sugebės Izraelio ginkluotosios oro pajėgos susidoroti su „S-300”, jeigu šie bus dislokuoti Sirijoje? Neabejotinai, tai klausimas, kuris neramina V. Putiną ir jo generolus. Toks scenarijus, galimai, suduotų smūgį Rusijos ginkluotės įvaizdžiui, o tai rusams sutrukdytų reklamuoti šį kompleksą kitoms šalims, tokioms kaip Iranas, ir netgi galėtų sukelti abejonių dėl tolimesnės Rusijos-Irano karinio aljanso perspektyvos Sirijoje. Pirmą sykį nuo Rusijos kišimosi į Siriją, V. Putinas gali atsidurti tiesioginės konfrontacijos su Izraeliu situacijoje. Kol kas jam pavyksta palaikyti su Izraeliui darbinius santykius. Dabar, matyt, jam teks rinktis, rašoma leidinyje.

Izraelis: Gaza – pavyzdys to, jog pasitraukus Izraeliui, taikos daugiau neatsiranda

Izraelio užsieno reikalų ministrė Ayelet Shaked leidiniui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ papasakojo apie šalies užsienio politikos tikslus ir konfliktų Artimuosiuose Rytuose eigą.

Atsakydama į klausimą, kodėl pablogėjo situacija Gazos sektorius, ministrė pareiškė: „Gaza – tai pavyzdys to, kad pasitraukus iš regiono Izraeliui, taikos daugiau neatsiranda. Atvirkščiai, už tai mes gavome tik teroro: raketas, tunelius ir teroristinę organizaciją, kuri užvaldė vietos liaudį ir išeikvojo pinigus ne žmonėms, o tuneliams ir raketoms. Palestinos prezidentas Mahmoudas Abbasas atsidūrė politiniame konflikte su „Hamas“ ir paprašė Izraelio netiekti Gazai vandens ir elektros. Mes su tuo nesutikome. Mes jam pasakėme: mes ir toliau tieksime vandenį ir elektrą Gazoje, o tu už tai mokėsi. Mes nesame pasiruošę atimti iš žmonių vandenį ir elektrą tik todėl, kad tu konfliktuoji su „Hamas“. Gazoje karaliauja bentvarkė, tačiau situacija dar kontroliuojama“.

REKLAMA

Ar artimiausiu metu bus matyti Palestinos konflikto sprendimas? „Ne. Aš nemanau, kad artimiausiu metu mes išvysime sprendimą. Aš kaip pavyzdį įvardijau Gazą, ir aš pareiškiu, kad mes nebekartosime klaidos atitraukti kariuomenę. Artimuosiuose Rytuose matyti, kad visur, kur mes atsitraukėme, įsivyravo teroras – teigė A. Shaked. – Status quo santykiuose su palestiniečiais jau seniai nėra idealus sprendimas, tačiau jis yra geriau už bet kokius kitus eksperimentus. Judėjoje ir Samarijoje mes palaikėme palestiniečių valdžią, ir liaudžiai ten reikalai klostosi itin gerai palyginus su Gazos sektoriumi ir Pietų Libanu“.

Kalbant apie tai, kaip situacija vystysis ateityje, ministrė pareiškė: „Mano manymu, Palestinos zonoje S Izraelio įstatymai turi veikti pilnu mastu. Dabar ten gyvena beveik pusė milijono izraeliečių ir šimtas tūkstančių palestiniečių – tie palestiniečiai taip pat turi turėti visas pilietines teises ir Izraelio pilietybę. Zonos A ir B tui tapti Gazos ir Jordanijos konfederacijos dalimi, ten didžioji dalis gyventojų yra palestiniečiai“.

Ji taip pat pažymėjo, kad Palestinos, tokiomis sienomis, kokios buvo 1967 metais, jau tikrai nebus. „Zonos C aneksija nebus tarptautinės teisės pažeidimas, jeigu ten gyvenantys žmonės gaus pilną Izraelio pilietybę“, – aiškino ministrė.

„Nelauksime, kol Iranas užims Siriją“

Vertindama situaciją Sirijoje A. Shaked pažymėjo: „Situacija siaubinga. B. Assadas su Irano pagalba žuvo savus žmonės, moteris, vaikus, o Vakarų pasaulis nieko nedaro. (…) Izraelis tiekia humanitarinę pagalbą sužeistiesiems Pietų Sirijoje. O tarptautinė bendruomenė nieko nedaro“.


Rašyti komentarą...
K
Kai,
2018-05-03 15:58:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
nustosi laizyti carui batus, busi nunuodytas.
Atsakyti
-1

a
as
2018-05-03 16:07:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
elektriko uzpakalis platus jauciu nuo nardymo rasijai
Atsakyti
-1

M
Mibus
2018-05-03 16:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Are You craizy?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų