• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelio pajėgų atstovas spaudai Danielis Hagari sako, kad šalies kariuomenė toliau stengiasi naikinti „Hamas“ vadus, rašo „The Times of Israel“.

21

Izraelio pajėgų atstovas spaudai Danielis Hagari sako, kad šalies kariuomenė toliau stengiasi naikinti „Hamas“ vadus, rašo „The Times of Israel“.

REKLAMA

„Mes persekiojame ir naikiname „Hamas“ lauko vadus“, – cituojamas D. Hagari.

Anot jo, nuo karo pradžios Izraelio pajėgos oro antskrydžių metu nukovė 10 „Hamas“ brigadų, batalionų ir jiems prilygstančių rangų vadų.

„Tarp jų taip pat yra tie, kurie suplanavo siaubingas spalio 7 d. žudynes“, – nurodo kariuomenės atstovas.

Jo teigimu, Izraelio pajėgos ir toliau telkia dėmesį į Gazos Ruožą nepaisant įtampos šiaurėje.

„Tikslas – sunaikinti „Hamas“ ir sugrąžinti įkaitus“, – pabrėžia D. Hagari.

Karas Izraelyje prasidėjo spalio 7-ąją, kai „Hamas“ netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

REKLAMA
REKLAMA

„Hamas“ yra palestiniečių smogikų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

REKLAMA

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Visai, kaip rusai, ane.
Pirmiausia gailimės tų,kuriuos užpuolė,spalio 7d.užpultų žydų, o prieš 2 metus beveik užpultų ukrainiečių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų