• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol visas pasaulis pilnai vakcinuotais žmonėmis laiko dukart skiepytus asmenis, medicinos technologijų pasaulinė lyderė Izraelis žengė dar vieną žingsnį ir jau po mėnesio tokiais laikys trečiojo skiepo gavėjus. Šalis šiuo metu kovoja su nauja koronaviruso banga, todėl skubama skiepyti tuos, kurių imunitetas po antrojo skiepo galėjo nusilpti.

Kol visas pasaulis pilnai vakcinuotais žmonėmis laiko dukart skiepytus asmenis, medicinos technologijų pasaulinė lyderė Izraelis žengė dar vieną žingsnį ir jau po mėnesio tokiais laikys trečiojo skiepo gavėjus. Šalis šiuo metu kovoja su nauja koronaviruso banga, todėl skubama skiepyti tuos, kurių imunitetas po antrojo skiepo galėjo nusilpti.

REKLAMA

Skiepijimasis, anot Izraelio valdžios, yra vienintelis būdas įveikti pandemiją, o nesutinkantys vakcinuotis asmenys turės taikstytis su įvairiais visuomeninio gyvenimo ribojimais.

„Mes atnaujiname sąvoką to, ką mes laikome vakcinuotais žmonėmis“, – spaudos konferencijos metu pareiškė Izraelio sveikatos ministerijos Kovos su koronavirusu komisijos narys Salmanas Zarka.

Kas keičiasi Izraelyje? Nuo spalio 1-osios tik tie asmenys, kurie yra pasiskiepiję dviem vakcinų nuo COVID-19 dozėmis ne seniau nei prieš penkis mėnesius, arba tie, kurie pasiskiepijo trečiąjį sykį, arba asmenys, kurie per paskutinius šešis mėnesius yra pasveikę nuo pasaulinę pandemiją sukėlusios infekcijos (taip pat tie, kurie per šį laikotarpį buvo susirgę, o vėliau pasiskiepijo viena vakcinos doze) gaus „žaliąjį pasą“, skelbiama „The Jerusalem Post“.

REKLAMA
REKLAMA

Trečioji vakcinos dozė Izraelyje yra prieinama kiekvienam (nuo 12 metų, red. past.), kuris buvo pilnai skiepytas bent prieš 5 mėnesius, patvirtino šalies sveikatos apsaugos ministras Nitzanas Horowitzas.

REKLAMA

„Mes labiausiai už viską vertiname (laisvą) gyvenimą, tačiau nepamirškite, kad ribojimai ir karantino priemonės turi labai sunkių pasekmių“, – perspėjo jis.

Šalies premjeras Naftali Bennettas pažymėjo Izraelio išskirtines galimybes skiepytis nuo pavojingos ligos. „Tai yra privilegija, kurios neturi jokia kita šalis“, – pareiškė jis sekmadienį, kuomet buvo paskelbta apie naujas taisykles.

Izraelio sveikatos apsaugos sistemos atstovai negalėjo pasakyti, ar ateityje reikės dar papildomų „booster“ (trečiosios vakcinos, – red. past.) vakcinų. Tačiau šiuo metu valdžios politika yra kuo skubiau visus suskiepyti trečiąja vakcinos doze, nes šalyje plinta labiau agresyvi delta atmaina.

REKLAMA
REKLAMA

Izraelis: trečiojo skiepo sulaukę asmenys – 10 kartų atsparesni infekcijai už dukart pasiskiepijusius

Asmenys, kurie pasiskiepijo trečią sykį arba buvo neseniai vakcinuoti antrą kartą, neturės karantinuotis atvykus į Izraelį (išskyrus „raudonąsias valstybes“ – Braziliją, Bulgariją, Meksiką ir Turkiją). Jau du milijonai izraeliečių sulaukė „booster“ skiepo.

Tie, kurie sulaukė trečiojo skiepo, yra 10 kartų labiau apsaugoti nuo infekcijos ir sudėtingų ligos komplikacijų, lyginant su tais, kurie pasiskiepijo dukart, aiškino visuomeninės sveikatos tarnybos vadovas Sharonas Alroy-Preisas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš Izraelio COVID-19 ekspertų Eranas Segalas pažymėjo, kad su dabartiniais naujų atvejų skaičiais sunkių atvejų, lyginant su ankstesne koronaviruso banga, sumažėjo 30 proc.

„Turime pranešti labai svarbią žinią: mes neįvedinėjame draudimų vien draudimų vardan, – aiškino N. Horowitzas. – Kai tik pamatysime, kad vakcinacijos veiksmingumas yra pakankamai aukštas, galime sušvelninti izoliacijos ribojimus atvykstantiems iš užsienio“.

Likus kelioms dienoms iki naujų mokslo metų pradžios Izraelyje buvo apie 34 tūkst. sergančiųjų moksleivių, o apie 90 tūkst. žmonių buvo priversti izoliuotis dėl jų aplinkoje užfiksuoto ligos atvejo.

REKLAMA

„The Wall Street Journal“ skelbiama, kad kitos pasaulio šalys taip pat aktyviai sprendžia trečiojo skiepo galimybę, o JAV tokį sprendimą turėtų priimti jau iki rugsėjo vidurio. Taip pat sprendžiama sutrumpinti laiko tarpą tarp skiepijimųsi iki 5 mėnesių.Izraelyje galioja „žaliojo paso“ alternatyva, kuomet į uždaras patalpas (barus, restoranus ar kitas viešąsias vietas) ateinantys klientai turi pateikti galiojantį įrodymą, kad yra pilnai skiepyti arba atitinka kitus anksčiau išvardintus reikalavimus.

Šią savaitę Izraelio valdžios institucijos taip pat nusprendė, kad darbuotojai, dirbantys aptarnavimo, mokymo ir socialinės rūpybos sektoriuose, turėtų pateikti „žaliuosius“ leidimus arba neigiamą „Covid-19“ testą, kad galėtų patekti į savo darbo vietas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų