naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karas Ukrainoje greitai nesibaigs, įsitikinę „Blue/Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas ir diplomatas Albinas Januška. Anot jų, Rusijos kariuomenės nereikėtų nuvertinti, o jei ją iš Ukrainos pavyks išstumti iki kitų metų liepos, tai būtų kone stebuklas.

Karas Ukrainoje greitai nesibaigs, įsitikinę „Blue/Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas ir diplomatas Albinas Januška. Anot jų, Rusijos kariuomenės nereikėtų nuvertinti, o jei ją iš Ukrainos pavyks išstumti iki kitų metų liepos, tai būtų kone stebuklas.

REKLAMA

Apie tai jie kalbėjo „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius ketvirtadienį pareiškė, kad aktyvūs karo Ukrainoje veiksmai turėtų baigtis už dviejų mėnesių. Anot jo, Rusija yra išsekusi, tad žiemai pereis į pozicinę fazę.

„Manyčiau, kad finalinė karo stadija baigsis mūsų pergale maždaug liepą, gal pavasarį. Tai bus visos Ukrainos teritorijos atkovojimas“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto Ukrainoje dirbantis „Blue/Yellow“ vadovas J. Ohmanas mano, kad toks tikslas yra optimistiškas.

„Manau, kad nereikia nuvertinti Rusijos. Turiu patirtį ir matau, kad mes turime tendenciją ją nuvertinti. Nesuprantame, iki kokio lygio Putino Rusija yra ryžtinga. Dabar neturi, kur trauktis, neturi, ką prarasti. Vienaip ar kitaip, ji tęs agresiją, aš neabejoju. Kokia forma ir kokiomis priemonėmis – pamatysime. Matome, kad ryškiai nesiskaito nei su savo, nei su priešo nuostoliais“, – teigia jis.

REKLAMA

Jo vertinimu, būtų naivu tikėtis, kad konfliktas greitai baigsis. Be to, J. Ohmanas mano, kad reikėtų turėti omenyje tai, kas laukia po to.

Signataras, diplomatas A. Januška taip pat mano, kad karas greitai nesibaigs.

„Jeigu kitų metų liepą Rusijos kariuomenė bus išvaryta iš Ukrainos, tai būtų tikrai stebuklas. Duok Dieve, kad taip būtų, bet realiai reikia planuoti, o didelis planavimas vyksta du–tris metus į priekį. Svarbiausia, kad didelė dalis Ukrainos kariuomenės yra neapginkluota.

REKLAMA

Tas dvejų metų laikotarpis bus skirtas pirmiausia apginklavimui, kelis metus jie turi laikytis. Bus atšaldyta karinė pramonė Vakaruose ir bus realiai perginkluota Ukrainos kariuomenė ir tada galima tikėtis, kad bus suduotas mirtinas smūgis“, – svarsto jis.

Anot diplomato, pagrindinė Ukrainos rėmėja yra JAV. Įvairiais vertinimais, Ukrainai šiuo metu reikalinga šimtus milijardų dolerių siekianti parama. A. Januškos vertinimu, JAV yra pajėgios tokią paramą šaliai suteikti.

REKLAMA

„Amerika kiekvienais metais į Afganistaną įdėdavo po šimtą milijardų. Atrodo didelė suma, bet iš esmės vienai Amerikai yra pakeliama, o šiuo atveju kariauja visas demokratinis pasaulis“, – teigia jis.

Primename, kad plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių. Ukrainos Vidaus reikalų ministerija praėjusią savaitę pranešė, kad nuo rusų apšaudymų Ukrainoje žuvo mažiausiai septyni tūkstančiai civilių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų