Įtempta situacija: skelbiama, kad JAV ruošiasi smūgiui Sirijoje

JAV prezidento Donaldo Trumpo teigimu, jau artimiausiu metu Vašingtonas pateiks atsaką į Sirijoje įvykdytą eilinį cheminio ginklo panaudojimą. Vakarų šalių teigimu, Dumos mieste per ataką žuvo mažiausiai 60 ir nukentėjo daugiau nei 1 tūkst. Pranešama, kad JAV karo laivynas įplaukė į Viduržemio jūros teritoriją, iš kurios galėtų paleisti raketas į Sirijos teritoriją, o sirų kariuomenė pergrupuoja savo pajėgas.

7

„The Wall Street Journal“, remiantis turkų leidiniu „Hurriyet“ rašoma, kad į Sirijos pakrantę Viduržemio jūroje atplaukė JAV eskadrinis raketinis minininkas USS Donald Cook.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. JAV karo laivas Viduržemio jūroje rusams sukėlė paniką

Leidinio duomenimis, JAV laivas prisiartino per 100 kilometrų nuo Tartuso miesto, kur yra įrengta Rusijos karinė jūrų bazė. Pažymima, kad „USS Donald Cook“ yra ginkluotas 60 sparnuotųjų raketų „Tomahawk“.

Pentagono atstovai, kalbėdami leidiniui „Hurriyet“ paneigė anksčiau pasirodžiusią informaciją apie rusų naikintuvų priartėjimą prie amerikiečių laivo. Tačiau tuo pat metu jie atsisakė pranešti, kur šiuo metu yra dislokuotas „USS Donald Cook“, skelbia „RIA Novosti“.

Pažadėjo greitą atsaką

Pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasmerkė cheminio ginklo panaudojimą Dumoje. Amerikiečių lyderis pažadėjo priimti sprendimą dėl Vašingtono atsako į Basharo Assado režimo veiksmus per artimiausias 48 valandas.

Rusija pranešimu apie cheminio ginklo panaudojimą vadina „feiku“ ir provokacija. Rusijos atstovai nerado cheminio ginklo panaudojimo pėdsakų Dumoje – pranešama, kad specialistai neaptiko tokių medžiagų panaudojimo įrodymų.

Naktį į balandžio 10-ąją buvo sušauktas skubus JT Saugumo Tarybos posėdis, skirtas cheminio ginklo panaudojimui Dumoje. JAV pareiškė, kad Vašingtonas imsis atsakomųjų priemonių.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį taip pat surengė Nacionalinio saugumo tarybos susirinkimą Baltuosiuose rūmuose. Leidinio WSJ duomenimis, ten buvo aptariami galimi jėgos panaudojimo Sirijoje variantai. Šalies vadovas pareiškė, kad Vašingtonas turi daug karinių veiksmų panaudojimo variantų. Anot D. Trumpo, sprendimas bus priimtas antradienio rytą, arba kiek vėliau.

REKLAMA

Ruošiamos pajėgos

Leidinio duomenimis į Viduržemio jūrą JAV valdžia galimai siunčia ir dar vieną karo laivą. Neįvardijamų šaltinių duomenimis, ten išsiųstas ir eskadrinis minininkas „USS Porter“.

Taip pat skelbiama, kad į Sirijos pusę plaukia eskadrinis minininkas „Laboon“ ir povandeninis laivas „Georgia“. Šis laivas gali būti ginkluotas net iki 154 „Tomahawk“ raketomis.

Leidinio Uawire.org duomenimis, prie operacijos Sirijoje gali prisijungti taip pat ir desantinis laivas „Iwo Jima“, kuris šiuo metu dislokuotas Raudonojoje jūroje. Portalas pažymi, kad Viduržemio jūroje taip pat yra ir eskadrinis minininkas „Carney“ ir povandeninis laivas „John Warner“.

Sirijos pajėgos ruošiasi smūgiui

Galimai amerikiečių karinei operacijai ruošiasi ir Sirijos valdžios pajėgos. Izraelio leidinys „NzivNet“ rašo, kad sirų karinės oro pajėgos savo geriausius naikintuvus dislokavo rusų karinėje bazėje Hmeimime.

Demontuojamos sirų 4-osios tankų divizijos netoli Damasko pozicijos. Įvesta maksimali Sirijos prezidento rūmų ir visų oro uostų šalyje saugumo parengtis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų