REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesivakcinuojantys, kurie užsikrečia COVID-19 ir gydosi Lacijaus ligoninių intensyvios terapijos skyriuose, turės susimokėti už gydymą, pareiškė regiono sveikatos patarėjas Alessio D’Amato. Anot jo, žmonės susivokia tik tada, kai patenka į ligoninę.

Nesivakcinuojantys, kurie užsikrečia COVID-19 ir gydosi Lacijaus ligoninių intensyvios terapijos skyriuose, turės susimokėti už gydymą, pareiškė regiono sveikatos patarėjas Alessio D’Amato. Anot jo, žmonės susivokia tik tada, kai patenka į ligoninę.

REKLAMA

Eksperto teigimu, „tie žmonės, kurie atsisako vakcinuotis, sukeldami riziką kitiems, turi prisiimti visišką atsakomybę už savo pasirinkimus ir veiksmus“. Mediko teigimu, viena para intensyvios terapijos palatoje valstybei kainuoja 1,5 tūkst. eurų, o vidutiniškai COVID-19 pacientai gydosi 17 dienų, rašoma „Riformista“.

„Gailisi tik tada, kai patenka į ligoninę“

Regiono valdžios siekis yra vakcinuoti kaip įmanoma daugiau žmonių nuo SARS-CoV-2. „Sunkiausia yra susitaikyti su tuo, kad šie žmonės suvokia tragedijos ir pavojaus, su kuriuos susiduria, mastą tik tuo metu, kai patenka į ligoninę ir visi tada jau gailisi, kad nesivakcinavo“, – aiškino jis.

„Visiškai aišku, kad Lacijaus regiono sveikatos patarėjo A. D’Amato siūlymas yra daugiau provokacija ir taip pat aišku, kad tai yra kelias, kuris gali būti svarstomas. Tačiau kalbėsiu kaip gydytojas: mes gydome ir priimame visus, net ir tuos, kurie elgiasi rizikingai. Aš nekalbu apie cigarečių rūkymą ar perteklinį alkoholio vartojimą, bet ir tuos, kurie patenka į avarijas perdozavę narkotikų“, – valdininko siūlymą komentavo Italijos sveikatos apsaugos viceministras Pierpaolo Sileri.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, „savaime suprantama, iš pirmo žvilgsnio tai gali būti pasiūlyta, tačiau mūsų pareiga yra gydyti visus, net ir tuos, kurie rizikingai elgiasi. „D’Amato atliko nuostabų darbą ir jeigu jis pasiūlė kažką panašaus, aš manau, kad jos motyvai yra teigiami. Aš tik nežinau, kaip tai būtų įmanoma pasiekti“, – aiškino jis.

REKLAMA

Kitame italų leidinyje „Il Messaggero“ rašoma, kad tai nėra kažkokia provokacija. „Mes dirbame ir turime kelis modelius, į kuriuos atsižvelgiame – Lombardijoje buvo pavyzdys, kuomet į vieno paciento, kuris pateko į ligoninę ir vėliau iš jos buvo išrašytas, namus išsiuntė tam tikrą „memorandumą“, kuriame buvo surašyta, kiek jo gydymas kainavo regionui. Tačiau kol kas mes nė cento neprašėme iš nesivakcinavusių“, – aiškino jis.

Lacijaus regione su sostine Roma gyvena beveik 6 mln. gyventojų Viso gyventojai čia buvo paskiepyti 7,7 mln. dozių, tačiau yra dar daugiau nei 250 tūkst. 50-79 metų asmenų, kurie nesikreipė dėl vakcinos.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlo bausti apie skiepus nesąmones kalbančius medikus

Italijos profesorius, epidemiologas Pieras Luigi Lopalco, užimantis ir Apulijos regiono patarėjo sveikatos klausimas pareigas, iškėlė siūlymą bausti ne pacientus, o aktyviai prieš skiepijimą veikiančius medikus, atleidžiant juos iš darbo.

„Pasipriešinimo vakcinoms priežastys turėtų būti iškeltos į paviršių. Paklauskime savęs pačių, kiek rimta visa tai yra. Kiek žmonių tame dalyvauja? Ir svarbiausia, kas išprovokuoja tokį jų elgesį?“ – „Il Messaggero“ tvirtino jis.

Jo teigimu, dabartinėje situacijoje būtų naudingiau „smogti tiems, kurie užsiima aktyvia propaganda prieš vakcinas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra didelė grupė, prie kurių prisijungė ir medikai bei sveikatos apsaugos sistemos profesionalai. Ypač su jais mes neturime terliotis, gydytojas turi būti atleistas iš darbo. Tai (protu) nesuvokiama, kokius absurdus šeimos gydytojai skleidžia internete, ten visiškos nesąmonės“, – aiškino P. L. Lopalco.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų