Įstrigusio „Brexito“ epopėjoje – naujo referendumo galimybė

Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas pareiškė, kad negalima atmesti naujo referendumo dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos galimybės, siekiant išspręsti susidariusią politinę krizę.

„Nemanau, kad galima atmesti šią galimybę, nes esame įstrigę“, – kalbėjo D. Cameronas dienraščiui „The Times“ duotame interviu.

Politikas paaiškino: „Nesakau, kad tai įvyks ar kad tai turėtų įvykti. Tiesiog sakau, kad dabar negalime atmesti tokios galimybės, nes šiuo metu reikia rasti išeitį iš aklavietės.“

Konservatorių partijai atstovaujantis D. Cameronas ėjo JK ministro pirmininko pareigas 2010–2016 metais ir pasisakė už narystės ES išsaugojimą. Britams balsavus už pasitraukimą, D. Cameronas atsistatydino.

JK karalienė Elizabeth II rugsėjo 9 dieną pasirašė įstatymą, kuriuo šalies pasitraukimas iš ES būtų atidėtas, jei sutartis su Briuseliu nebūtų pasirašyta iki 2019 metų spalio 31 dienos.

Remiantis įstatymu, ministras pirmininkas Borisas Johnsonas privalo paprašyti ES atidėti „Brexit“ terminą iki 2020 metų sausio 31 dienos. Šios priemonės tikslas yra išvengti „kietojo“ ​​pasitraukimo iš ES – tai reiškia be dvišalio susitarimo su Briuseliu.

Anksčiau tapo žinoma, kad B. Johnsonas rugsėjo 16 dieną surengs dalykinius pietus su Europos Komisijos vadovu Jeanu-Claude'u Junckeriu.

Prieš tai JK ministras pirmininkas išreiškė optimizmą dėl galimybės sudaryti susitarimą su Briuseliu.

B. Johnsonas pažymėjo, kad šiuo metu susitarimas su ES nėra išbaigtas, tačiau jis išlieka „atsargiai optimistiškas“ dėl jo sudarymo galimybės, nes, anot ministro pirmininko, derybose dėl „Brexit“ daroma „pažanga“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų