Islandijos civilinės saugos tarnybos pranešime teigiama, kad penktadienį karšto vandens tiekimas buvo trumpam atnaujintas, tačiau vėliau iš Islandijos Reikjaneso pusiasalyje esančio ugnikalnio plyšio vėl išsiveržė lava ir pažeidė vamzdį.
Pranešime nurodoma, kad vamzdis yra viduryje išsiliejusios lavos srauto, o tai reiškia, kad kol kas remonto darbai nėra galimi.
Islandijos pietvakariuose, kur gyvena apie 28 tūkst. gyventojų, karštas vanduo yra naudojamas namams šildyti.
Civilinės saugos tarnyba pranešė, kad ruošiamasi nutiesti naują vamzdį, tačiau šiam darbui atlikti prireiks kelių dienų.
Islandijos meteorologijos tarnybos (IMO) duomenimis, ketvirtadienį per pirmąsias septynias išsiveržimo valandas ištekėjo apie 15 mln. kubinių metrų lavos.
Nuotraukose matyti kaip lava teka link turistų pamėgto geoterminio SPA „Blue Lagoon“, kuris po išsiveržimo buvo evakuotas.
Penktadienį regione buvo uždarytos mokyklos, viešieji baseinai ir sporto įstaigos, informavo pareigūnai.
Kiek vėliau IMO taip pat patvirtino, kad išsiveržimas baigėsi.
Išsiveržimas įvyko toje pačioje vietovėje kaip ir du ankstesni – pirmasis gruodžio 18-ąją, o antrasis sausio 14-ąją – netoli žvejų kaimo Grindaviko, kuris buvo evakuotas.
Islandijoje yra daugiau kaip 30 aktyvių ugnikalnių sistemų – daugiausiai Europoje.
Šiaurės Atlante esanti Islandija yra išsidėsčiusi ties Vidurio Atlanto kalnagūbriu – vandenyno dugno plyšiu, skiriančiu Eurazijos ir Šiaurės Amerikos tektonines plokštes.
Iki 2021 metų kovo Reikjaneso pusiasalyje aštuonis šimtmečius nebuvo įvykęs joks išsiveržimas.
Nauji išsiveržimai įvyko 2022 metų rugpjūtį, 2023 metų liepą ir gruodį, o vulkanologai teigė, kad tai tikriausiai yra naujos regiono aktyvumo eros pradžia.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!