REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Irano diplomatijos vadovas ketvirtadienį paneigė, kad Teheranas planuoja siųsti raketas Rusijai, kad jos būtų panaudotos kare Ukrainoje – toks kaltinimas nuskambėjo keliuose žiniasklaidos pranešimuose.

Irano diplomatijos vadovas ketvirtadienį paneigė, kad Teheranas planuoja siųsti raketas Rusijai, kad jos būtų panaudotos kare Ukrainoje – toks kaltinimas nuskambėjo keliuose žiniasklaidos pranešimuose.

REKLAMA

Toks iraniečių užsienio reikalų ministro Hosseino Amiro-Abdollahiano pareiškimas nuskambėjo tą pačią dieną, kai Europos Sąjunga paskelbė sankcijas trims asmenims ir vienam subjektui, atsakingiems už iranietiškų dronų, kurie naudojami kare Ukrainoje, tiekimą Rusijai.

Sankcijos pritaikytos Irano dronų gamintojai „Shahed Aviation Industries“, Irano ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkui generolui majorui Mohammadui Hosseinui Bagheri (Mohamadui Hoseinui Bageriui), logistikos pareigūnui generolui Sayedui Hojatollah Qureishi ir Revoliucinės gvardijos Bepiločių skraidančių aparatų štabo viršininkui brigados generolui Saeedui Aghajanui.

Ukraina ketvirtadienį palankiai įvertino šias sankcijas.

„Sveikinu ES greitus veiksmus po mano pirmadienio raginimo įvesti sankcijas Iranui už tai, kad jis padeda Rusijai žudyti ukrainiečius ir kenkia mūsų energetikos infrastruktūrai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

REKLAMA
REKLAMA

Laikraštis „The Washington Post“, remdamasis JAV ir sąjungininkų saugumo pareigūnais, sekmadienį pranešė, kad Teheranas taip pat planuoja Rusijai siųsti iranietiškų raketų „žemė-žemė“.

REKLAMA

„Per pokalbį telefonu su (ES užsienio politikos vadovu) Josepu Borrelliu jam pasakiau, kad mūsų politika... yra tokia, kad mes nepritariame karui ir jo eskalavimui Ukrainoje“, – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė Irano užsienio reikalų ministras.

„Kaltinimas dėl iraietiškų raketų siuntimo į Rusiją, kad jos būtų panaudotos prieš Ukrainą, yra nepagrįstas“, – tvirtino jis.

H. Amiras-Abdollahianas pridūrė, kad „mes bendradarbiaujame su Rusija gynybos srityje, tačiau, be abejonės, ginklų ir dronų siuntimas [karui] prieš Ukrainą nėra mūsų politika“.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį mėnesį Kyjivas nusprendė gerokai apriboti diplomatinius santykius su Teheranu dėl įtariamo ginklų tiekimo Rusijai.

Rusija trečiadienį įspėjo Jungtines Tautas netirti įtariamų iranietiškų dronų smūgių Ukrainoje ir prisijungė prie Irano, neigdamos ginklų kilmę.

Ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Vakarai siekia daryti „spaudimą“ Teheranui, kaltindami Maskvą, kad ji Ukrainoje naudoja Irane pagamintus bepiločius orlaivius.

Ukraina apkaltino Rusiją panaudojus keturis Irane pagamintus dronus per Kyjivo bombardavimą pirmadienį ir sakė, kad ukrainiečių oro gynyba nuo rugsėjo vidurio iš viso numušė 223 iranietiškus bepiločius orlaivius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų