Iranas įšaldys dalį įsipareigojimų pagal branduolinį susitarimą

Iranas nusprendė įšaldyti dalį savo įsipareigojimų pagal 2015 metų daugiašalį susitarimą dėl jo branduolinės programos, iš kurio prieš metus pasitraukė Jungtinės Valstijos, trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Apie Aukštosios saugumo tarybos sprendimą „sustabdyti veiksmus dėl kai kurių Irano Islamo Respublikos įsipareigojimų“ pagal branduolinę sutartį buvo informuoti susitarime tebedalyvaujančių šalių – Didžiosios Britanijos, Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos – vadovams, sakoma URM pranešime.

Iranui gali būti atnaujintos sankcijos

Prancūzija gali atnaujinti sankcijas Iranui, šiitiškai respublikai paskelbus, kad ji iš dalies stabdo savo įsipareigojimus pagal daugiašalį susitarimą dėl Teherano branduolinės programos, trečiadienį pranešė prancūzų gynybos ministrė Florence Parly (Florans Parli).

„Jeigu Iranas atsisakys vykdyti kai kuriuos savo įsipareigojimus, kaip užsiminė prezidentas Hassanas Rouhani (Hasanas Rouhanis), tai gali atvesti prie naujų sankcijų“, – ministrė sakė televizijai BFM.

Vis dėlto F. Parly pabrėžė, kad Europos šalys laikosi pozicijos, kad svarbu išsaugoti Bendrajį išsamių veiksmų planą (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA).

Pasak jos, Paryžius taip pat griežtai atmeta Irano ultimatumą JCPOA dalyvaujančioms Europos šalims per 60 dienų surengti derybas dėl sutarties sąlygų laikymosi.

Anksčiau trečiadienį H. Rouhani pareiškė, kad Iranas 60-ai dienų įšaldo įsipareigojimus, susijusių su prisodrinto urano ir sunkiojo atsargų ir laikymu.

Jeigu per šį laikotarpį jokių susitarimų nebus pasiekta, Teheranas perspėjo nebesilaikysiantis ir suvaržymų dėl urano sodrinimo lygio. Pasak prezidento, bus priimtas sprendimas atnaujinti darbą Arako branduoliniame komplekse, vykdančiame urano sodrinimą.

Apie Irano aukštosios saugumo tarybos sprendimą „sustabdyti veiksmus dėl kai kurių Irano Islamo Respublikos įsipareigojimų“ pagal branduolinę sutartį buvo informuoti susitarime tebedalyvaujančių šalių – Didžiosios Britanijos, Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos – vadovai, nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Jungtinės Valstijos iš šios sutarties prieš metus pasitraukė ir atnaujino Iranui taikytas sankcijas.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų