Į paplūdimį išplauta milžiniška kaukolė suglumino žmones

Po audros JAV, Naujajame Džersyje, buvo iškviesti aplinkos apsaugos specialistai dėl pakrantėje pastebėtos milžiniškos kaukolės.

Nebūdami tikri kas tai, jie pagalbos kreipėsi į internautus, kurie užvirė tikrą diskusiją apie tai, kas čia galėtų būti.

Komentatorių atsakymai svyravo nuo „galvakojo snapo“ iki gelmių būtybių.

Laimei, tai nebuvo nei Didžiojo paukščio (angl. Big Bird) kaukolė, jūrų pabaisos palikuonis. Banginių specialistė ir lyginamoji anatomė, besispecializuojanti jūrų žinduolių srityje, Joy Reidenberg patvirtino, kad tai mažojo ruožuočio (Balaenoptera acutorostrata) kaukolė ir pridūrė, kad mielai ją priglaustų savo namuose.

Nors mažiausia iš „didžiųjų banginių“ šeimos rūšių, ji vis tiek neabejotinai yra didžiulė, kurios atstovų kūno ilgis pasiekia iki 10,7 metrų ir jie gali sverti iki 9072 kilogramų. Banginiai maitinasi filtruodami vandenį ir savo apatinius žandikaulius gali atverti beveik 90 laipsnių kampu.

Spaudimas įstumia mažesnes aukas į jų burnas, kol jos aklinai užsidaro. Didžiuliai jų liežuviai išstumia vandenį per banginių ūsus – plaukus primenančią struktūrą, pro kurią teka vanduo ir yra sulaikomas banginio maistas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų