• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskelbus, kad Šiaurės Makedonijoje vyksiančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) susitikime dalyvaus Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Baltijos šalių ministrai pranešė jį boikotuosiantys.

Paskelbus, kad Šiaurės Makedonijoje vyksiančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) susitikime dalyvaus Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Baltijos šalių ministrai pranešė jį boikotuosiantys.

REKLAMA

„Mes labai apgailestaujame dėl sprendimo, leidžiančio asmeninį Rusijos užsienio reikalų ministro S. Lavrovo dalyvavimą 30-ajame ESBO ministrų tarybos susitikime Skopjė. Tai tik suteiks Rusijai dar vieną propagandos galimybę“, – teigiama bendrame trijų ministrų pareiškime.

Jame nurodoma, jog S. Lavrovo dalyvavimas kelia riziką „legitimizuoti agresorę Rusiją kaip teisėtą laisvų šalių bendruomenės narę“, tokiu būdu sumenkinant jos nusikaltimus.

„Mes, Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai, nebūsime to dalimi ir nesidalinsime atsakomybe už pasekmes, kurias tai sukels“, – rašoma pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

ESBO leido Lavrovui atvykti

S. Lavrovas pirmadienį pareiškė, kad Šiaurės Makedonija, prisijungusi prie Vakarų sankcijų Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą, leis jam dalyvauti kasmetiniame ESBO susitikime. Rusija yra šios tarptautinės organizacijos narė.

REKLAMA

Rusijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Europos Sąjungos narė Bulgarija informavo Maskvą, jog leis S. Lavrovo lėktuvui kirsti jos oro erdvę.

Baltijos šalių ministrų pareiškime teigiama, kad tarptautinė bendruomenė paskutinius dvejus metus stebėjo, kaip viena ESBO narė bandė „aktyviai ir brutaliai sunaikinti kitą narę“. Jie pabrėžia, kad Rusijos veiksmai Ukrainoje šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę, taip pat ir Jungtinių Tautų chartiją, todėl yra išpuolis prieš pamatinius ESBO principus.

REKLAMA
REKLAMA

Ministrai taip pat mini Rusijos elgesį pačioje organizacijoje, blokuojant ESBO buvimą ir pagalbą Ukrainai bei Estijos pirmininkavimą.

Baltijos šalys nusiteikusios griežtai

Baltijos šalių diplomatijų vadovai teigia, jog Rusijos agresija turi būti tučtuojau ir besąlygiškai sustabdyta, o jos pajėgos – atitrauktos iš okupuotų teritorijų, padaryta žala – kompensuota, o kaltieji – patraukti atsakomybėn už tarptautinius nusikaltimus.

„Nieko panašaus neįvyko. Mes taip pat nematome ženklų, kad Rusija nors kiek mėgintų laikytis tarptautinių normų ir ESBO įsipareigojimų“, – teigia ministrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie taip pat pabrėžia, kad šiuo metu Rusija nėra dalis Europos saugumo, kuriam užtikrinti buvo sukurtas ESBO, tačiau priešingai – Europa turi saugotis Rusijos.

„Dėl šių priežasčių mes, Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai, nusprendėme nedalyvauti ESBO ministrų susitikime Skopjė. Išliekame pasirengę dirbti su šalimis partnerėmis išsaugant ESBO principus bei prieš Rusijos agresiją ir už jos slypinčią ideologiją“, – teigiama pareiškime.

REKLAMA

ESBO susitikimas Makedonijoje vyks šios savaitės antroje pusėje. Jame taip pat turėtų dalyvauti JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

Nepaisant to, kad Rusijos ir Jungtinių Valstijų atstovai ruošiasi dalyvauti tame pačiame renginyje, skelbiama, kad jų susitikimas nėra numatytas.

JAV pareigūnai nuo plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios neįsitraukia į aukšto lygio kontaktus su rusais, nors A. Blinkenas kovą buvo trumpai susidūręs su S. Lavrovu per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimą Indijoje.

REKLAMA

Ukraina sako boikotuosianti ESBO susitikimą

Ukraina antradienį paskelbė, kad boikotuos Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje šią savaitę vyksiantį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) susitikimą, nes į jį buvo pakviestas Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Dėl sprendimo leisti dalyvauti S. Lavrovui Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba boikotuos ESBO ministrų susitikimą, naujienų agentūrai AFP sakė ukrainiečių Užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka.

gėda tokiai europai
O tai jei baltijos šalys nedalyvaus, tai susitikimas neįvyks? Ar kokį poveikį turi turėti? Nedalyvausi, tai svarbius sprendimus priims sąjungininkai be mūsų pačių… turėkit stuburą ir susėdę prie stalo už Lt kovokit!
Nelabai kas ir pastebės, kad baltijos padugnių nėra.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų