• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį šaltakraujiškų rusų karių išpuolių metu Bučos mieste žuvo 300 civilių. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Rusija privalės atsakyti už vykdomus karo nusikaltimus.

Sekmadienį šaltakraujiškų rusų karių išpuolių metu Bučos mieste žuvo 300 civilių. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Rusija privalės atsakyti už vykdomus karo nusikaltimus.

REKLAMA

„Kraupūs vaizdai iš išlaisvintų Ukrainos miestų Kyjivo srityje. Rusijos „išvaduotojų“ armija civiliams gyventojams atnešė kankinimus ir neregėtus žiaurumus...

Už karo nusikaltimus teks atsakyti. Tiek karių uniformas vilkintiems žudikams (jei jiems pavyks likti gyviems), tiek įsakymus davusiems arba pavaldinių elgesį ignoravusiems vadams (irgi su ta pačia sąlyga), tiek tiems, Kremliuje, kurie sugalvojo ir pradėjo šį beprasmį ir žiaurų karą prieš Ukrainą.

Tarptautinis Hagos tribunolas yra ta vieta, kur atsako diktatoriai”, – sekmadienį „Facebook“ paskyroje skelbė prezidentas G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Kuleba: civilių žudymas buvo tyčinis

Civilių žudymas Ukrainos sostinės Bučos priemiestyje buvo „tyčinės žudynės“, po skubaus rusų pajėgų atsitraukimo iš Kyjivo srities sekmadienį pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

REKLAMA

„Žudynės Bučoje buvo tyčinės. Rusai siekia sunaikinti tiek ukrainiečių, kiek tik gali. Privalome sustabdyti juos ir juos išspirti. Reikalauju naujų triuškinančių G-7 sankcijų DABAR“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Su įnirtingu Ukrainos pajėgų pasipriešinimu susidūrusioms Rusijos pajėgoms atsitraukus iš Kyjivo srities, buvo rasta nemažai galimo civilių žudymo aplink Ukrainos sostinę įrodymų.

Nusiaubtame Bučos priemiestyje po Rusijos pajėgų atsitraukimo masinėse kapavietėse buvo rasti beveik 300 civilių kūnai, pranešė vietos pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė vienoje Bučos gatvėje matę mažiausiai 20 kūnų. Visi žmonės vilkėjo civilius rūbus. 

Trys iš šių žmonių buvo rasti šalia dviračių, o kiti – šalia kulkų suvarpytų ir suknežintų automobilių. Vieno žmogaus rankos buvo balta medžiagos skiaute surištos už nugaros. Vyras buvo nušautas, o šalia jo kūno gulėjo atvertas ukrainietiškas pasas.

Rusijai, vasario 24 dieną pradėjusiai karinį puolimą prieš Ukrainą, Vakarų šalys, įskaitant ES šalis, paskelbė virtinę griežtų sankcijų, kurios skaudžiai smogė Rusijos ekonomikai.

Tačiau 27 valstybes vienijantis blokas vis neskelbia embargo svarbiam Kremliaus naftos ir dujų eksportui, nes kai kurios valstybės narės tebėra pernelyg priklausomos nuo Rusijos iškastinio kuro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų