Ginkluotas išpuolis Nigeryje: nužudyti 8 žmonės, iš jų – 6 prancūzų turistai

Pietvakarių Nigeryje šeši prancūzų turistai, jų vietos gidas ir vairuotojas sekmadienį buvo nužudyti motociklais atvažiavusių ginkluotų užpuolikų, pranešė pareigūnai.

Manoma, kad tokia ataka prieš turistus yra pirmoji šiame buvusios Prancūzijos kolonijos regione, garsėjančiame paskutiniąja unikalia Vakarų Afrikos žirafų populiacija.

„Yra aštuoni žuvusieji: du nigeriečiai – gidas ir vairuotojas, o kiti šeši yra prancūzai“, – naujienų agentūrai Tilaberio regiono gubernatorius.

„Reaguojame į šią padėtį; daugiau informacijos suteiksime vėliau“, – nurodė gubernatorius Tidjani Ibrahimas Katiella. Jis nenurodė, kas atsakingi už šią ataką.

Vienas aplinkosaugos tarnyboms artimas šaltinis sakė, kad išpuolis įvyko apie 11 val. 30 min. vietos (13 val. 30 min. Lietuvos) laiku už šešių kilometrų į rytus nuo Kurė miestelio, maždaug už valandos kelio nuo sostinės Niamėjaus.

„Dauguma aukų buvo nušautos... Radome įvykio vietoje dėtuvę be šovinių, – AFP sakė šaltiniai. – Nežinome užpuolikų tapatybės, bet jie atvažiavo motociklais per krūmynus ir laukė atvykstant turistų.“ 

AFP gautose nuotraukose matyti prie sudeginto visureigio gulinys lavonai. Mašinos užpakalinis langas buvo suvarpytas kulkomis.

Maždaug prieš 20 metų nedidelė Vakarų Afrikos žirafų, išsiskiriančių šviesesne spalva, kaimenė Kurė apylinkėse rado saugų prieglobstį nuo brakonierių ir grobuonių.

Mūsų dienomis gyvena keli šimtai šių gyvūnų, pritraukiančių daug turistų. Žirafas globoje tiek vietos gyventojai, tiek aplinkosaugininkų grupės.

Tačiau Tilaberio regionas yra nerami sritis, esanti netoli sienų su Maliu ir Burkina Fasu.

Jame prieglobstį randa Sachelio džihadistų grupuočių, tokių kaip Didžiosios Sacharos islamo valstybė (ISGS), nariai.

Nuo sausio šiame regione buvo uždrausta važinėti motociklais, stengiantis pažaboti kovotojų judėjimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų