Maskvos apylinkės karinis teismas įsakė Generalinei karinei prokuratūrai parodyti per Katynes žudynes nužudytų lenkų karininkų giminaičiams slaptus šios bylos dokumentus. Skelbiama, kad prokuratūra jau ėmėsi įgyvendinti šį teismo sprendimą. Su slaptais dokumentais susižainti panorę nužudytųjų giminaičiai parašais turi įsipareigoti neatskleisti Rusijos valstybės paslapčių.
Su slaptais dokumentais giminaičiai galės susipažinti iki spalio 9 dienos. Byla dėl Katynės žudynių Rusijoje buvo pradėta 1990 metais. Kaltais buvo pripažinti buvę NKVD pareigūnai, kurie tuo metu jau buvo mirę. 2004 metais Generalinė karinė prokuratūra bylą nusprendė nutraukti. Nužudytųjų giminaičiai tokį sprendimą apskundė. Teismas nepradėjo nagrinėti šio skundo motyvuodamas tuo, kad bylos medžiaga yra susijusi su Rusijos valstybinėmis paslaptimis (dėl to ir pats sprendimas nutraukti bylą buvo paskelbtas valstybine paslaptimi).
Jau anksčiau rašėme, kad Lenkijos Tautos atminties institutui pavyko surasti dokumentą, įrodantį, jog paties Stalino įsakymu NKVD 1940 metų pavasarį nužudė daugiau kaip 20 tūkst. lenkų karininkų, policininkų, gydytojų, mokslininkų ir dvasininkų, kurie Raudonosios armijos buvo internuoti po to, kai 1939 metų rugsėjo 17-ąją tuometinė SSRS klastingai įsiveržė į Lenkiją.
Bendrus kapus Katynės miške netoli Smolensko 1943 metų balandžio 13 dieną aptiko vokiečiai. Ši data ir laikoma oficialia žudynių išaiškinimo diena.
Visi buvusios SSSR vadovai aiškino, kad šios žudynės yra nacių darbas, nes visi nužudyti lenkai buvo nušauti iš vokiškų ginklų, naudojant vokiškus šovinius. Pirmasis apie tai, jog šios žudynės yra NKVD darbas, prabilo tik Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas.