Europos Žmogaus Teisių Teismas užsistojo žurnalistą iš Belgorodo Valerijų Džavadovą, kuriam Rusijos valdžia uždraudė leisti laikraštį, pavadintą "Pisma Prezidentu" ("Laiškai Prezidentui), praneša britų visuomeninis transliuotojas BBC savo naujienų svetainėje.
Kultūros ir masinių komunikacijų ministerijos pareigūnai nusprendė, kad leisti taip pavadintą laikraštį galima tik gavus valstybės vadovo administracijos leidimą.
Tačiau Europos Teismas ketvirtadienį stojo į V.Džavadovo pusę, nuspręsdamas, kad Rusijos pareigūnų veiksmai pažeidė Europos Žmogaus Teisių Gynimo Konvencijos 10 straipsnį "Laisvė pareikšti savo nuomonę".
Teismas įpareigojo Rusijos valdžia sumokėti jam 1,5 tūkst. eurų kompensaciją.
Valerijus Džavadovas kreipėsi į Rusijos spaudos, televizijos ir masinių komunikacijos priemonių ministeriją (dabar Kultūros ir masinių komunikacijų ministerija), prašydamas užregistruoti laikraštį "Pisma Prezidetu" 2002 metų lapkritį. Laikraštis, remiantis pateikta Spaudos ministerijai koncepcija, ketino kiekviename numeryje spausdinti piliečių laiškus šalies prezidentui.
2003 metų sausį žurnalistas gavo atsakymą iš Spaudos ministerijos, kuriame reikalaujama užsitikrinti prezidento administracijos - institucijos, "įgaliotos dirbti su piliečių kreipimaisi į prezidentą", pritarimą raštu.
V.Džavadovas nusiuntė laišką tuometiniam prezidento administracijos vadovui Aleksandrui Vološinui, bet atsakymo negavo. O Spaudos ministerija atsiuntė oficialų atsisakymą užregistruoti laikraštį, remdamasi tuo, kad laikraščio pavadinimą "gali interpretuoti spaudinio skaitytojai taip, kad tai - oficialus leidinys, kurio steigėjas - įgaliota valstybės institucija", o tai neatitinka tikrovės.
Rusijos teismai atsisakymą užregistruoti pripažino teisėtu, ir tada V.Džavadovas kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą, kur ir laimėjo bylą.