Ketvirtadienį Europos Parlamento patvirtintoje ataskaitoje (500 balsų už, 106 prieš, 36 susilaikė) raginama stiprinti apsaugą nuo elektroninių išpuolių ir geriau užtikrinti energijos tiekimo saugumą. Savo ruožtu EP nepritaria JAV planams Europoje sukurti priešraketinės gynybos sistemą. Be to, europarlamentarai siūlo sukurti nuolatines ES pavaldžias karines pajėgas, taip pat įsteigti „Erasmus“ karinio personalo mokymo programą.
Parlamentas teigiamai vertina tai, kad Lisabonos sutartis sustiprins vyriausiojo įgaliotinio instituciją, numatys ES šalių tarpusavio pagalbą gynybos srityje bei solidarumo sąlygą, taip pat išplės ES taikos palaikymo uždavinius. Deputatai siūlo „Eurokorpusą“ paversti nuolatinėmis ES pavaldžiomis pajėgomis, tačiau atmetė siūlymą įsteigti greitojo reagavimo dalinį (205 už, 418 prieš, 7 susilaikė).
EP nariai „apgailestauja dėl įvairių valstybių narių ginkluotųjų pajėgų mokymo bei ginkluotės skirtumų ir ragina sukurti karinę Erasmus programą, kuri apimtų bendrus karinio personalo [...] mokymus“. Jie mano, kad pagrindinė kliūtis Europos karinių pajėgų pasirengimui yra „ne lėšų, o bendradarbiavimo trūkumas ir tai, kad nėra aiškiai atskirtos atitinkamos veiklos ir specializacijos sritys, o ginklų gamybai ir pirkimui būdingas susiskaldymas“. Parlamentas ragina teikti pirmenybę bendriems Europos žvalgybos bei ryšių palydovų projektams, gerinti ES šalių keitimąsi žvalgybos duomenimis bei mažinti priklausomybę nuo neeuropinių gynybos technologijų. Savo ruožtu europarlamentarai pažymi apsaugos nuo terorizmo ir elektroninių išpuolių, taip pat energijos tiekimo saugumo užtikrinimo svarbą.
Parlamentas ragina ES siekti griežtesnio tarptautinio ginklų kontrolės režimo, įtraukti ginkluotės neplatinimo aspektus į ES kaimynystės politiką, taip pat siekti visuotinės branduolinio ginklo uždraudimo konvencijos pasirašymo. Europoje neturi likti branduolinių ginklų, mano europarlamentarai. Jie pažymi, kad „JAV planai įrengti priešraketinės gynybos sistemą Europoje dabar gali trukdyti tarptautinėms nusiginklavimo pastangoms“, taip pat „reiškia susirūpinimą dėl to, kad Rusija sustabdė įsipareigojimų vykdymą pagal Įprastinių ginkluotųjų pajėgų Europoje sutartį“. Deputatai ragina ES kartu su NATO įvertinti ir rasti „tinkamą daugiašalį atsaką“ į branduolinio ginklo panaudojimo grėsmę.
Europarlamentarams „nepriimtina“ tai, kad ES ginklų eksporto elgesio kodeksas vis dar neturi teisinės galios, o ginklų eksportas iš ES valstybių nėra kontroliuojamas. „Svarbu, kad visos valstybės narės taikytų aukščiausius ginklų eksporto kontrolės standartus ir užtikrintų, kad ginklai iš ES netaptų konfliktų kurstymo priemone“, – pažymi EP nariai. Savo ruožtu jie ragina ES toliau siekti tarptautiniu mastu uždrausti kasetines bombas bei sausumos minas.
Prieš pradedant bet kokias Europos saugumo ir gynybos pajėgų operacijas būtina priimti Europos Parlamento rekomendaciją arba rezoliuciją, mano deputatai. Jie taip pat „mano, kad ES ir NATO stiprina viena kitos veikimą, ir ragina vystyti glaudesnį jų bendradarbiavimą“. Susirūpinę dėl Irano branduolinės programos, deputatai pabrėžia ypatingą ES diplomatijos svarbą bei ragina JAV prisijungti prie ES šalių joms tiesiogiai derantis su Iranu.