Estijos tikintieji nuo sekmadienio vėl melstis galės bažnyčiose

Estijoje rimstant koronaviruso infekcijos plitimui, vyriausybė švelnina karantino sąlygas – nuo šio sekmadienį atnaujinamos pamaldos bažnyčiose, nuo ateinančio pirmadienio vėl veiks prekybos centrai su tam tikrais apribojimais, o nuo gegužės vidurio švietimo įstaigos iš dalies galės atnaujinti kontaktinį mokymą.

„Karantino sąlygos bus palaipsniui sušvelninamos, jei koronaviruso plitimas nespartės, o žmonės laikysis nustatytų elgesio taisyklių ir higienos reikalavimų“, – teigiama Estijos vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Nuo ateinančio pirmadienio duris lankytojams atvers prekybos ir pramogų centrai, bet dirbti galės tik viena iš dviejų jų dalių – prekybos, o pramogų organizatoriams teks toliau „ilsėtis“. Be to, gegužės 11-ąją atsivers muziejai ir parodų centrai.

Nuo gegužės 15-osios bus atnaujintas kontaktinis mokymas bendro ugdymo mokyklose, profesinėse mokyklose, aukštosiose mokyklose ir specializuotose mokyklose, atsidarys jaunimo centrai.

Nuo gegužės 18 dienos bus galima rengti viešus susirinkimus.

Be to, Estijos ir Suomijos vyriausybės susitarė, jog „švytuoklės principu“ dirbantiems dviejų šalių gyventojams nuo gegužės 14 dienos atidaromos abipusės sienos.

Jau šią savaitę pradėjo daugėti tarptautinių skrydžių iš Talino oro uosto, apie dalies reisų atnaujinimą pranešė keltų operatorė „Tallink“.

Estijoje ypatingoji padėtis ir karantinas dėl koronaviruso plitimo įvestas kovo 13-ąją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų