Estijoje transportuojant sugadinta 300 vakcinos nuo COVID-19 dozių

Estijoje vežant skiepus nuo COVID-19 į sostinės Talino vaikų ligoninę buvo sugadinta 300 „AstraZeneca“ vakcinos dozių.

„Transportuojant temperatūra turi būti nuo +2 iki +8 laipsnių. Tačiau atvežus į paskirtą vietą nustatyta, kad temperatūra dėžėje yra 10 laipsnių“, – šeštadienį portalui ERR sakė Sveikatos departamento vadovas Ullaras Lanno (Ilaras Lanas).

Į Estiją vakcinos vežamos dideliuose sunkvežimiuose šaldytuvuose. Tada vakcinos atsiduria Sveikatos departamento sandėlyje, kur yra saugomos reikiamomis sąlygomis. Kai dozių reikia nuvežti kokiai nors įstaigai, pristatymą organizuoja firma partnerė. Šiuo atveju partnerė buvo „Magnum Logistics“; ji nurodo, kad veždama dozes jokių pažeidimų nepadarė ir kad galima temperatūros režimo pažeidimo priežastis yra medikų veiksmai.

Sveikatos departamentas pradėjo tyrimą.

Šiuo metu vakcinų nuo COVID-19 dozių šalyje nebėra.

„Sveikatos departamento vakcinų (atsargos) nulinės. Nėra prasmės daryti įspūdį, kad vakcinos kažkur užstrigo. Sveikatos apsaugos departamentas jų neturi, nes sandėlis tuščias“, – U. Lanno penktadienį sakė spaudos konferencijoje.

Jis pabrėžė, kad vakcinos „AstraZeneca“ visai nėra, „Pfizer“ liko tik 1 procentas iš gautųjų, o „Moderna“ – keli tūkstančiai dozių.

U. Lanno tokią padėtį pavadino „daugiau nei kritine“.

Estijos gyventojų, kurių iš viso yra 1,3 mln., skiepijimas vyksta lėtai. Iki šeštadienio viena skiepų doze buvo paskiepyti 72 363 žmonės, dviem skiepų dozėmis – 31 158 žmonės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų