Paaiškėjo, kad 2018-aisiais „taksovodka“ sugrįžo, tačiau, skirtingai nuo Gorbačiovo „sauso įstatymo“ laikų, šią paslaugą reklamuoja ne profesionalūs taksistai ir iš lūpų į lūpas, o privatūs asmenys, kurie siūlo didelį alkoholio asortimentą konkurencingomis kainomis iki pat buto durų ir bet kuriuo paros metu.
Susirasti alkoholio atvežėją vidury nakties, pasirodo, Estijoje nesudaro didelių sunkumų. „Facebook“ gausu grupių, kuriose nurodytas telefono numeris su šimtais jose prisiregistravusių vartotojų, pasiryžusių tiekti alkoholį visą parą. Estijoje taip pat galioja alkoholio pardavimo draudimas nuo 22 iki 6 valandos ryto. Be to, praėjusių metų pabaigoje buvo priimtas alkoholio pardavimą ir reklamos pateikimą griežtinantis įstatymas. Pavyzdžiui, nuo 2019-ųjų vidurio parduotuvės yra įpareigotos įrengti atskirą alkoholio skyrių, kurio nesimatytų iš bendrosios parduotuvės dalies.
Pigiau negu parduotuvėje
Vertinant verslo prasme, į namus taksi atvežtas alkoholis turėtų kainuoti gerokai brangiau nei įsigytas parduotuvėje. Tačiau leidinyje „postimees.ee“ pateikiama oficialiai nepatvirtinta informacija, kad Tartu gėrimų sau užsisakyti galima žemesne kaina nei parduotuvėse.
Pavyzdžiui, įvairių ministerijų atstovų susitikimo su kaimo parduotuvių savininkais metu, vienas iš jų papasakojo, kad Tartu alkoholio pavežėjus galima užsisakyti itin žemomis kainomis. Butelis degtinės kainuotų 4,5 euro, o dar 1 eurą tektų susimokėti už pristatymą. Tai reiškia, kad pusė litro degtinės kainuoja pigiau, negu bet kurioje maisto prekių parduotuvėje.
Toks kainų skirtumas leidinyje yra aiškinamas tuo, kad degtinė, tikėtina, yra kontrabandinė ir vežama iš Latvijos, kur alkoholio akcizai vis dar mažesni nei Estijoje.