Po išrinkto prezidento Dmitrijaus Medvedevo inauguracijos gali įvykti kai kurių Rusijos politikos permainų, mano Europos Komisijos užsienio ryšių ir Europos kaimynystės politikos komisarė Benita Ferrero-Waldner.
„Žinoma, mes dar pamatysime, kaip iš tikrųjų dirba poroje Medvedevas ir Putinas, bet Medvedevas rodo stiliaus kaitą“, - sakė ji, kalbėdama Zalcburge.
Jos kalbos tekstas paskelbtas penktadienį Europos Komisijos atstovybės Rusijoje Federacijoje tinklalapyje.
B.Ferrero-Waldner pažymėjo, kad savo kalbose D.Medvedevas pabrėžia įstatymų viršenybę, ekonomikos modernizavimą ir valstybės vaidmens ekonomikoje sumažinimą.
„Visa tai negali nedžiuginti, bet galiausiai pasaulis susidarys nuomonę apie poną Medvedevą iš jo poelgių, o ne tik iš jo žodžių“, - pabrėžė ji.
Jos nuomone, dabar „galima sakyti, jog išrinktas prezidentas Medvedevas kalba apie kurso perimamumą, bent jau pradiniame etape“.
„Tiesa, daug kas kalbėjo tą patį apie Vladimirą Putiną, kai jis užėmė prezidento postą 2000 metais“, - pažymėjo B.Ferrero-Waldner.
Ji taip pat pareiškė nuomonę, jog dabartinėje Rusijos užsienio politikoje yra tam tikro populizmo. Pasak jos, tvirta Rusijos pozicija tarptautiniais klausimais patinka rusams, „ir tikriausiai, prezidentu esant Medvedevui, bus daug kur tęsiama ši politika - ir pagal esmę, ir galbūt pagal toną“.
„Pokalbiuose ir pareiškimuose dėl užsienio politikos Rusijoje akivaizdžiai buvo tam tikro puikavimosi, siekiant patikti Rusijos rinkėjams, ir dažnai mums buvo kur kas sunkiau surasti konkrečius kelius, kaip spręsti konfliktus visame pasaulyje ir ypač mūsų bendros kaimynystės teritorijoje“, - pareiškė B.Ferrero-Waldner.
Ji taip pat apgailestavo dėl Rusijos ir ES nesutarimų kai kuriais tarptautinės politikos klausimais.
„Rusijos moratoriumas dalyvavimui Įprastinės ginkluotės Europoje sutartyje, griežta Rusijos pozicija Jungtinėse Tautose Kosovo klausimu ir vienašališkas pasitraukimas iš visoje Nepriklausomų Valstybių Sandraugoje galiojančio draudimo palaikyti prekybos ryšius su Abchazija, rodo, kad Rusija laikosi daugiausia vienašališko požiūrio savo užsienio politikoje ir saugumo politikoje. Tai iššūkis, į kurį mes turime surasti atsakymą“, - pažymėjo ji.