• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga antradienį, Tarptautinės moters dienos išvakarėse, įvedė sankcijas šešių šalių, įskaitant Rusiją ir Afganistaną, pareigūnams dėl moterų teisių pažeidimų ir smurto.

Europos Sąjunga antradienį, Tarptautinės moters dienos išvakarėse, įvedė sankcijas šešių šalių, įskaitant Rusiją ir Afganistaną, pareigūnams dėl moterų teisių pažeidimų ir smurto.

REKLAMA

Naujienų agentūros AFP matytame dokumente teigiama, kad į sankcijų sąrašus įtraukti devyni asmenys ir trys subjektai, kuriems draudžiama išduoti vizas ir įšaldomas bet koks ES jų turimas turtas.

Sankcijos pritaikytos dviem Maskvos policijos pareigūnams – pulkininkui leitenantui Aleksandrui Fedorinovui ir jo pavaldiniui Ivanui Riabovui, kurie kaltinami įsakę suimti ir kankinti prieš karą protestavusias moteris.

Taip pat minimi Rusijos specialiųjų pajėgų vadas generolas majoras Nikolajus Kuznecovas ir tankų divizijos vadas pulkininkas Ramilis Ibatulinas, kurių daliniai kaltinami sistemingais prievartavimais ir seksualiniu smurtu Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA

Iš afganistaniečių į sąrašą taip pat įtraukti Talibano aukštojo mokslo ministras Neda Mohammadas Nadeemas bei dorybių propagavimo ir kovos su ydomis ministras Muhammadas Khalidas Hanafi.

REKLAMA

Pirmasis kaltinamas tuo, kad iš moterų atimta teisė į išsilavinimą, o antrasis – „žodžio ir saviraiškos laisvės varžymu, griežtomis bausmėmis ir smurtu prieš tuos, kurie nesilaiko Talibano įsakymų“.

Sąraše taip pat atsidūręs Pietų Sudano Majiandito apygardos komisaras Gatluakas Nyangas Hothas ir Kocho apygardos komisaras Gordonas Koangas Bielas „plačiai ir sistemingai naudojo seksualinį smurtą kaip karo taktiką ir naudojo jį kaip atlygį ir teisę vyrams, dalyvaujantiems konflikte“, sakoma dokumente.

REKLAMA
REKLAMA

Mianmaro vidaus reikalų ministro pavaduotojas Toe Ui galimai leido karinio saugumo agentams „savavališkai sulaikant ir apklausiant vyrus, moteris ir LGBTIQ bendruomenės narius naudoti priverstinį išrengimą, prievartą, elektrošoką, lytinių organų deginimą ir perdėtą smurtą“.

Toe Ui yra buvęs Karinio saugumo reikalų vyriausiojo pareigūno biuro (OCMSA), kuris yra įtrauktas į atskirą sąrašą kaip agentūra, atsakinga už „sistemingą ir plačiai paplitusį seksualinį smurtą ir smurtą dėl lyties“, vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Irano Karčako kalėjimas Teherano provincijoje yra įtrauktas į sąrašą kaip vieta, kurioje prižiūrėtojai seksualiai išnaudoja moteris ir grasina jas išprievartauti, kad išgautų melagingus prisipažinimus.

Tuo metu Sirijos vyriausybė įsakė Respublikos gvardijai „naudoti seksualinį ir su lytimi susijusį smurtą Sirijos žmonėms, ypač moterims ir mergaitėms, slopinti ir bauginti“, nurodoma dokumente.

Tikimasi, kad visos šios pavardės ir subjektai bus oficialiai įtraukti į ES sankcijų sąrašą vėliau, tačiau diplomatiniai šaltiniai AFP sakė, kad valstybės narės jas patvirtino.

REKLAMA

„Nustatydami šias sankcijas siunčiame aiškią žinią nusikaltėliams, kad jie neišvengs atsakomybės už padarytus nusikaltimus“, – pranešime spaudai sakė Nyderlandų užsienio reikalų ministras Wopke Hoekstra (Vopkė Hukstra).

„Tai taip pat yra žinia aukoms: ES jus palaikys, kad ir kur pasaulyje būtumėte. Sankcijos yra galingas būdas ginti visuotines vertybes ir paskatinti vykti tarptautinius pokyčius“, – sakė jis.

„Nedvejodami išplėsime šį sąrašą ir įtrauksime į jį kitus seksualinio smurto kaltininkus“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų