Europos sąjungos (ES) valstybių vidaus reikalų ministrai neformaliai sutarė dalintis asmeniniais piliečių duomenimis, tokiais kaip DNR, pirštų atspaudai ir automobilių registracija.
Drezdene susitikusių vyriausybių atstovų susitarimo tikslas, anot Vokietijos vidaus reikalų ministro Volfgango Šaublės (Wolfgango Schäuble), yra sukurti efektyvesnį policijos tinklą kovojant su nusikalstamumu ir terorizmu.
Europos Komisija (EK) po šio neformalaus sutarimo tikisi sudaryti konkretų planą ir pateikti jį formaliam ES ministrų susitikimui, kuris vyks vasario 15-16 dienomis.
Teigiama, kad EK remsis Vokietijos ir dar šešių valstybių – Belgijos, Prancūzijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Austrijos ir Ispanijos – Priūmo (Prüm) susitarimu, pasirašytu dar 2005 metais.
V. Šaublės teigimu, po to, kai Vokietija ir Austrija ėmė dalintis DNR duomenimis, buvo susekta po pusantro tūkstančio abiejų valstybių ieškomų asmenų. Jis mano, kad tai yra paprastas tačiau itin efektyvus būdas kvoti su tarptautiniu nusikalstamumu ir terorizmu.
Jungtinė karalystė, Čekija ir Lenkija teigia, jog joms reikia daugiau laiko išanalizuoti finansines ir teisines vokiečių pasiūlymo implikacijas.
Į Priūmo susitarimą dėl pernelyg laisvo duomenų dalijimosi nepatikliai žiūri ir pilietinių teisių organizacijos.