• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV yra daug labiau suinteresuotos Ukrainos pergale kare prieš Rusijos Federaciją, nei daugelis galvoja, naujausioje savo ataskaitoje rašo JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai.

9

JAV yra daug labiau suinteresuotos Ukrainos pergale kare prieš Rusijos Federaciją, nei daugelis galvoja, naujausioje savo ataskaitoje rašo JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai.

REKLAMA

Pasak ekspertų, Rusija turi galimybę visiškai užkariauti Ukrainą, jei Jungtinės Valstijos ir Europa nustos ją remti.

„Toks rezultatas nukeltų sumuštą, bet pergalingą Rusijos kariuomenę tiesiai prie NATO sienos“, – įspėja JAV analitikai.

Remiantis JAV žvalgybos duomenimis, Ukrainos gynybos pajėgos, remiamos Vakarų, sunaikino beveik 90 proc. 2022 metų vasarį į Ukrainą įsiveržusios Rusijos armijos. Tačiau rusai sugebėjo kompensuoti karių netektį ir dabar plečia savo karinę pramonę.

Rusija sugebės visiškai atsigauti

ISW pažymėjo, kad laimėjusi Rusijos kariuomenė turės kovinės patirties. Be to, Rusijos ekonomika pamažu atsigaus, nes sankcijos šaliai neišvengiamai švelnės. Laikui bėgant Maskva visiškai atkurs savo ginkluotąsias pajėgas. Be to, jos bus modernizuojamos naujomis technologijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo atveju, kaip pažymėjo analitikai, siekdamos suvaldyti ir apsiginti nuo naujos Rusijos grėsmės, JAV turės dislokuoti nemažą dalį sausumos pajėgų Rytų Europoje. Taigi Europoje teks dislokuoti daugybę slaptų orlaivių, o jų gamyba ir priežiūra kainuos labai brangiai.

REKLAMA

Be to, pranešama, kad JAV turės pasirinkti, ar išlaikyti pakankamai orlaivių Azijoje, kad apgintų Taivaną, ar atgrasyti Rusiją ir atremti jos puolimą prieš NATO sąjungininkes.

„Padėti Ukrainai išlaikyti savo poziciją ten, kur ji yra, per nuolatinę karinę paramą iš Vakarų JAV yra daug pelningiau ir pigiau, nei leisti Ukrainai pralaimėti“, – pažymėjo ISW analitikai.

Jų teigimu, konflikto įšaldymas suteiks Rusijai laiko ir galimybių pasiruošti naujam karui. Vašingtonui daug pelningiau padėti Ukrainai atgauti savo teritorijų kontrolę. 

Kai Europai rupi ne gynyba, o LBGT privilegijos ir žaliasis kursas - taip ir bus. Ir net blogiau - rusai be problemu Europa užims, jei JAV nuspręs kad pirma savo kiemą susitvarkyti reikia, o Europa tegu tvarkosi savame.
Kvailas straipsnio pavadinimas. Tai kur ta Rusija turi "išrikiuoti" savo kariuomenę, jei ne palei priešo sienas.
O tai NATO neišrikiavo savo kariuomenės palei Rusijos sienas ???
Jei tokie piliečiai gyvena Lietuvoje,tai busimi stribai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų