naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen ketvirtadienį atvyko į Kyjivą.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen ketvirtadienį atvyko į Kyjivą.

REKLAMA

Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė pati EK pirmininkė

„Esu Kyjive. Lankausi čia trečią kartą nuo karo, kurį pradėjo Rusija, pradžios. Labai daug kas pasikeitė. Ukraina dabar yra kandidatė į ES. Ketinu su [prezidentu] Volodymyru Zelenskiu ir [premjeru] Denysu Šmyhaliu aptarti tolesnį mūsų ekonomikų ir žmonių suartėjimą Ukrainos stojimo į ES kelyje“, – rašė U. von der Leyen.

Europos Komisijos pirmininkė į Kyjivą atvyko traukiniu. Ji paskelbė nuotrauką iš sostinės traukinių stoties. Už jos matyti traukinys, peronas ir kiti keleiviai.

Apie savo planus nuvykti į Ukrainą U. von der Leyen paskelbė trečiadienį.

Išvakarėse Europos Parlamente skaitydama metinį pranešimą apie Sąjungos padėtį, Ukrainos vėliavos spalvų drabužius vilkėjusi U. von der Leyen, sakė, kad blokas padės Ukrainai labiau atverdamas savo bendrąją rinką ukrainietiškiems produktams.

REKLAMA

Ji nurodė, kad „aptars visa tai su [Ukrainos] prezidentu [Volodymyru] Zelenskiu“. 

U. von der Leyen kelionė simbolizuoja didėjantį ES pasipriešinimą Rusijos veiksmams, kuriuos ji pavadino prezidento Vladimiro Putino inicijuotu „autokratijos karu prieš demokratiją“.

REKLAMA

„Ir aš stoviu čia įsitikinusi, kad drąsa ir solidarumas parklupdys Putiną, ir Europa paims viršų“, – sakė ji Europos Parlamento plenariniame posėdyje Strasbūre.

Europos Komisijos vadovė pasidžiaugė, kad pastarosiomis dienomis Ukraina, vykdydama žaibišką kontrpuolimą prieš Rusijos pajėgas, susigrąžino virtinę teritorijų šalies rytuose. 

Nuo vasario 24 dienos, kai V. Putinas pasiuntė savo kariuomenę į Ukrainą, ES užpultai šaliai jau skyrė milijardų eurų vertės pagalbą. U. von der Leyen trečiadienį paskelbė, kad Bendrija skirs 100 mln. eurų per karą sugriautoms mokykloms atstatyti.

„Nes Ukrainos ateitis prasideda jos mokyklose“, – sakė Europos Komisijos vadovė savo metiniame pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų