ek

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ek“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ek“.

EK vadovė nori vieningos Europos traukinių bilietų rezervavimo platformos

ES turėtų palengvinti keliones traukiniais ir sukurti „vieningą rezervacijų sistemą“ visame 27 šalių bloke, ketvirtadienį pasiūlė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. EK vadovė šią idėją pasiūlė prieš pat ES įstatymų leidėjams pradedant balsavimą dėl antrosios jos kadencijos. „Siūlysime Vieningo skaitmeninio rezervavimo ir bilietų pardavimo reglamentą, kad europiečiai galėtų nusipirkti vieną bilietą vienoje platformoje“, – sakoma parengtame dokumente.
2024-07-18

EK patvirtino 122 mln. eurų paramą „Achemai“

Europos Komisija patvirtino 122 mln. eurų valstybės paramą „Achemos grupės“ valdomai  Jonavos azoto trąšų gamyklai „Achema“ žaliojo vandenilio, reikalingo amoniakui gaminti, gamybos projektui.  Parama iš Teisingos pertvarkos fondo (TPF) padės pasiekti ES vandenilio strategijos, Europos žaliojo kurso ir Žaliojo kurso pramonės plano tikslus, taip pat padės pašalinti priklausomybę nuo Rusijos iškastinio kuro pagal planą „REPowerEU“, penktadienį pranešė EK.   „122 mln.
2024-07-12
REKLAMA
Gintarė Skaistė. ELTA / Žygimantas Gedvila  Gintarė Skaistė. ELTA / Žygimantas Gedvila

G. Skaistė: šiuo metu per daug kalbame apie užšaldytas RRF fondo lėšas, kai visame kontekste, tai tik nedidelė detalė

Finansų ministrė Gintarė Skaistė mano, kad šuo metu per daug dėmesio skiriama Europos Komisijos (EK) pasirinkimui užšaldyti 8,7 mln. eurų Lietuvai priklausančių Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) fondo lėšų, dėl plano dalies neįgyvendinimo.
2024-07-10

Šimonytė neatskleidė, kaip vertina Nausėdos pasiūlytą kandidatūrą į EK: neįvardysiu ir nekomentuosiu

Premjerė Ingrida Šimonytė nekomentuoja, ar prezidento Gitano Nausėdos pasiūlyta kandidatūra į Europos Komisiją (EK) jai pasirodė tinkama. Nepaisant šalies vadovo pareiškimų, kad jo įvardintą pavardę Vyriausybės vadovė sutiko palankiai, I. Šimonytė tvirtina – detalių apie vykstantį komisaro paieškų procesą nekomentuos. „Kaip jau esu minėjusi ne kartą, šiame etape jokių pavardžių, kurios galimai nuskamba pokalbiuose su atskiromis institucijomis ar politikais, neįvardysiu ir nekomentuosiu.

Landsbergis nesutinka, jog kuria intrigą, aiškiai nepasakydamas savo pozicijos dėl kandidatavimo į EK

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir toliau aiškiai nepasako, ar matytų savo kandidatūrą į eurokomisarus. Politikas tikina nenorintis kurti intrigos dėl pastaruoju metu viešojoje erdvėje itin daug diskusijų keliančio klausimo. Jis taip pat nesutinka, jog atsiribodamas nuo šio debato tik prisideda prie intrigų kurstymo. „Man rodos, kad čia yra daugiau toks intrigos rūkas. Yra normalūs procesai.

Europos Komisija pranešė, kad įves importo muitus ukrainietiškiems kiaušiniams

Europos Komisija pranešė, kad įves importo muitus ukrainietiškiems kiaušiniams. Muitai bus įvesti per ateinančias dvi savaites, nes jau  pasiekta sutarta metinė kiaušinių importo kvota, informuoja agentūra „Reuters“. Antradienį panašus sprendimas priimtas dėl avižų. Dėk karo ES taiko specialų mechanizmą, kuris turi paskatinti Ukrainos prekybą su ES – svarbiausia eksporto rinka. Po ūkininkų protestų keliose ES šalyse buvo nustatytos importų kvotos.
2024-06-19

ES Komisija siūlo 2025 m. išlaidoms skirti daugiau nei 270 mlrd. eurų

Europos Komisija trečiadienį pasiūlė beveik 200 mlrd. eurų siekiantį 2025 m. biudžetą, kuris būtų papildytas dar 72 mlrd. eurų iš 2020 m. įsteigto skolintomis lėšomis finansuojamo fondo COVID-19 pandemijos pasekmėms ekonomikai likviduoti. Kaip paprastai būna tokiais atvejais, didžioji biudžeto lėšų dalis – maždaug 54 mlrd. eurų būtų skirta žemės ūkio subsidijoms. Ne ką mažesnė yra ir 49 mlrd. eurų suma, numatyta skirti regioninei vargingesnių Europos dalių plėtrai.
2024-06-19

EK ragina Lietuvą imtis mokesčių reformos, daugiau finansuoti viešąsias paslaugas

Europos Komisija (EK) rekomenduoja Lietuvai skirti daugiau finansavimo sveikatos apsaugai ir viešosioms paslaugoms, mažinti skirtumus tarp regionų ir skirti dėmesį vėluojančioms pertvarkoms, ypač – mokesčių reformai. Komisija trečiadienį paskelbė Lietuvai skirtą ekonominių ir socialinių iššūkių ataskaitą ir rekomendacijas. „Lietuva Europos Sąjungoje (ES) išsiskiria ypač mažais nekilnojamojo turto, kapitalo, transporto priemonių mokesčiais.
2024-06-19

EK pradėjo procedūrą prieš 7 ES šalis dėl pernelyg didelės skolos

Europos Komisija pradėjo drausmines procedūras prieš Prancūziją, Italiją ir dar penkias ES valstybes nares dėl to, kad jos, pažeisdamos ES reglamentus, prisiėmė pernelyg dideles naujas skolas. Belgijai, Vengrijai, Maltai, Lenkijai ir Slovakijai ES vykdomoji institucija taip pat iškėlė bylas dėl jų valstybės skolos dydžio ir susidariusio biudžeto deficito.
2024-06-19

Seimo pirmininkė šaukia koalicinės tarybos posėdį: apsitars dėl kandidato į EK

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ateinančią savaitę inicijuoja koalicinės tarybos posėdį, kurio metu ketinama apsitarti dėl Lietuvos kandidato į Europos Komisiją (EK). „Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio pirmininkė inicijuoja koalicinės tarybos posėdį aptarti eurokomisaro peripetijas.
REKLAMA
REKLAMA

Sinkevičius neigia, kad gali tekti trumpam ieškoti jam pamainos EK: mano portfelis bus perleistas kitam kolegai

Į Europos Parlamentą (EP) išrinktas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius teigia, kad viešoje erdvėje pasirodę teiginiai, esą Lietuvai gali tekti ieškoti, kas jį trumpam pakeistų Europos Komisijoje (EK), yra klaidinantys. Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras teigia, kad jo portfelis tiesiog bus perduotas kitam EK kolegai. „Tai absoliučiai klaidinantis teiginys. Naujas komisaras turi būti patvirtintas po klausymų Europos Parlamente.
Aktualijos 2024-06-12

EK nutraukė teisinę procedūrą prieš Lenkiją dėl teisės viršenybės

Europos Komisija trečiadienį oficialiai nutraukė teisinę procedūrą prieš Lenkiją dėl teisės viršenybės principų pažeidimų. Komisijos sprendimas grindžiamas jos vertinimu, kad Lenkija sprendžia teismų nepriklausomumo klausimus ir yra įsipareigojusi įgyvendinti Europos teismų sprendimus dėl teisės viršenybės.
2024-05-29

Lietuva, Baltijos šalys ir Vokietija siūlo EK spartinti skaitmenizavimą

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su kitomis Baltijos šalimis ir Vokietija teiks Europos Komisijai (EK) rekomendacijas, kaip skatinti skaitmenizavimą. Anot ministerijos, Vokietijos ir Baltijos šalių įkurto Inovacijų klubo parengtu dokumentu siekiama inovacijoms palankios skaitmeninės politikos, greitesnių ir efektyvesnių procesų, spartesnio skaitmeninimo Euro Europoje.
2024-05-27

EK pirmininkei Ukraina yra ta raudonoji linija, kurią peržengus su dešiniųjų pažiūrų politikais dirbama nebus

Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen teigimu, pagalba Ukrainai yra viena iš „raudonųjų linijų“, kurias peržengus su dešiniųjų pažiūrų politikais po birželio 6–9 d. įvyksiančių Europos Parlamento rinkimų dirbama nebus. Tą ji pasakė ketvirtadienį per televiziją transliuotų debatų metu. U. Von der Leyen pirmesnių debatų metu buvo užsiminusi, kad jos vadovaujama vidurio dešinės „Europos liaudies partija“ galimai būtų pasirengusi dirbti su dešiniųjų parlamentinėmis frakcijomis.
2024-05-23

EK Lietuvos ekonomikos augimo prognozę mažina iki 2 proc.

Europos Komisija (EK) mažina šių Lietuvos ekonomikos augimo prognozę iki 2 proc., trečiadienį pranešė Komisijos atstovybė Lietuvoje.  Vasarį EK prognozavo 2,1 proc. Lietuvos ekonomikos augimą.  Tuo metu 2025-aisiais Lietuvai prognozuojamas 2,9 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas (vasario prognozė – 3 proc). Numatoma, kad infliacija šiemet sieks 1,9 proc. (2,4 proc.), kitais metais ji turėtų smukti iki 1,8 proc. (2,4 proc.
2024-05-15

Nausėda: gimsta vieningi Europos sprendimai dėl rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos apribojimo

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Europos Komisija (EK) šiuo metu vertina, kuriems rusiškiems ir baltarusiškiems žemės ūkio produktams būtų galima taikyti išskirtinai aukštus muitus. Anot prezidento, pritaikius didesnius tarifus, bus sumažintas tokios produkcijos srautas į Europą.

EK pirmininkė paskelbė apie 1 mlrd. eurų pagalbą Libano ekonomikai stiprinti

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ketvirtadienį lankydamasi Libane, kurį krečia ekonomikos nuosmukis, paskelbė apie apie 1 mlrd. eurų paketą šiai šaliai.  Ekonomikos nuosmukį Libane dar labiau sustiprino migrantų krizė ir karo su Izraeliu grėsmė. „Galiu pranešti apie 1 mlrd.
2024-05-02

Europos Komisija pradėjo antrąjį oficialų „TikTok“ tyrimą

Europos Komisija pradėjo antrąjį oficialų internetinės platformos „TikTok“ tyrimą dėl Skaitmeninių paslaugų akto (DSA) reikalavimų įtariamo pažeidimo.
2024-04-23

EK pirmininkė: Rusijos pergalė kainuotų kur kas daugiau nei pagalba Ukrainai dabar

Europos Sąjunga (ES) turėtų ir toliau remti Ukrainą, nes hipotetinė Rusijos pergalė kainuotų kur kas daugiau, pareiškė Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen, rašo „Ukrinform“. „Žengti bendrą žingsnį gynybos srityje nebus lengva. Tam reikės naujo Europos mąstymo gynybos srityje – nuo valstybių narių iki institucijų, pramonės ir investuotojų. Prireiks politinės ir moralinės drąsos stovėti kartu su Ukraina Europos žemėje tiek laiko, kiek reikės.
2024-04-17

Europos Komisija sureagavo į Lukašenkos žodžius apie Baltarusijos pasiruošimą karui

Europos Sąjunga nėra agresyvus blokas, o karinę grėsmę Europoje kelia dabartiniai Rusijos ir Baltarusijos lyderiai, pareiškė Europos Komisijos atstovas Peteris Stano, praneša „Kanal 24“. Taip jis pakomentavo ankstesnį Aliaksandro Lukašenkos pareiškimą, kad Baltarusija ruošiasi karui. „Europos Sąjunga nekariauja. Todėl, žinoma, niekam nereikia bijoti Europos Sąjungos – tik tiems, kurie bando pakenkti pagarbai tarptautinėms taisyklėms, demokratijai ir žmogaus teisėms“, – sakė P. Stano.
2024-04-02

Lietuva Briuselyje paragino EK riboti rusiškų bei baltarusiškų maisto produktų importą

Žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas antradienį Briuselyje vykusioje Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje paragino Europos Komisiją (EK) imtis griežtesnių priemonių dėl rusiškos ir baltarusiškos kilmės maisto produktų importo ribojimo į ES rinką.
2024-03-27

Žemės ūkio viceministras Briuselyje ragins EK griežčiau riboti rusiškų grūdų importą

Žemės ūkio ministras Vytautas Abukauskas antradienį dalyvaus Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje, kur Bendrijos institucijas ragins griežčiau riboti rusiškų maisto produktų ir grūdų importą. „Europos Komisija bus raginama imtis griežtesnių priemonių dėl rusiškos bei baltarusiškos kilmės maisto produktų, rusiškų grūdų importo ribojimo į ES rinką“, – BNS nurodė Žemės ūkio ministerija.
2024-03-26

ES Komisija tirs, ar „Alphabet“, „Apple“ ir „Meta“ nepažeidė „prieigos valdytojų“ taisyklių

Europos Komisija pirmadienį pranešė atliksianti tyrimą dėl įtariamų bendrovių „Apple“, „Meta“ ir „Google“ savininkės „Alphabet“ įvykdytų Europos Sąjungos internetiniams „prieigos valdytojams“ nustatytų taisyklių pažeidimų. Tai pirmas pagal kovo 7 d. įsigaliojusį ir bendrovių, kurias Komisija skaitmeninėje ekonomikoje laiko „prieigos valdytojais“, veiklą reglamentuojantį ES Skaitmeninių rinkų aktą (SRA) atliekamas reikalavimų nevykdymo tyrimas.
2024-03-25

Ursula von der Leyen: EK rekomenduos pradėti su Bosnija derybas dėl narystės

Europos Komisija antradienį rekomenduos Europos Sąjungos šalims narėms pradėti oficialias derybas su Bosnija dėl jos narystės bloke, paskelbė EK vadovė Ursula von der Leyen. Europos Parlamentui ji pasakė, kad Bosnija „rodo galinti atitikti narystės kriterijus ir įgyvendinti savo piliečių siekį būti mūsų šeimos dalimi“. „Dėl šios priežasties nuspręsime rekomenduoti [Europos Vadovų] Tarybai pradėti derybas su Bosnija ir Hercegovina dėl prisijungimo“, – pridūrė U. von der Leyen.
2024-03-12

Lietuva ragina ES valstybes nares kuo skubiau atsisakyti SGD importo iš Rusijos

Pirmadienį Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos transporto, telekomunikacijų ir energetikos tarybos posėdyje Lietuva kreipėsi į valstybes nares, ragindama Europos Komisiją (EK) imtis skubių veiksmų, kad būtų sustabdytas Rusijos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importas į ES. Nors per pastaruosius dvejus metus, kol vyko karas Ukrainoje, ES rusiškų dujų importas vamzdynais gerokai sumažėjo (nuo 150 iki 44,5 bcm), SGD importo kiekiai išaugo net 38 proc.
2024-03-05

Ursula von der Leyen sunerimusi dėl žūčių pagalbos skirstymo punkte Gazoje, Vokietija prašo tyrimo

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen penktadienį pareiškė esanti „labai sunerimusi dėl vaizdų iš Gazos“, kur, islamistų judėjimo „Hamas“ teigimu, žuvo 112 palestiniečių po to, kai Izraelio kariai apšaudė humanitarinės pagalbos pristatymo punktą. „Reikia dėti visas pastangas, kad būtų ištirta, kas įvyko, ir užtikrintas skaidrumas“, – socialiniame tinkle „X“ rašė EK pirmininkė.
2024-03-01

EK pritarė tam, kad Lenkijai būtų suteikta prieiga prie 137 mlrd. eurų ES lėšų

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį oficialiai pritarė tam, kad Lenkijai būtų suteikta prieiga prie 137 mlrd. eurų Europos Sąjungos (ES) lėšų, kuriomis jai nebuvo leidžiama naudotis dėl su teisinės valstybės principais susijusių nuogąstavimų. Pinigai bus išmokami iš dviejų šaltinių: 76,5 mlrd. atkeliaus iš EK kontroliuojamo plėtros biudžeto, o dar beveik 60 mlrd. eurų – iš atsigavimo po pandemijos fondo.
2024-02-29

Ursula von der Leyen ragina pelną už įšaldytą Rusijos turtą panaudoti Ukrainai apginkluoti

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį paragino iš Vakaruose įšaldyto Rusijos turto gautą pelną panaudoti karinei įrangai Ukrainai.  Dabar vis dažniau raginama ieškoti būdų, kaip paremti Kyjivą kovoje su Maskvos invazija pasinaudoti bankų sąskaitomis, investicijomis ir kitu turtu, įšaldytu po to, kai Maskvai buvo pritaikytos sankcijos už įsiveržimą į kaimyninę šalį 2022 metais.
2024-02-28

Europos Komisija rekomenduoja ES narėms ir toliau taikyti dujų taupymo priemones

Europos Komisija rekomenduoja Europos Sąjungos valstybėms narėms ir toliau taikyti gamtinių dujų taupymo priemones, kad būtų užtikrintas apsirūpinimas bei rinkos stabilumas. Už energetiką atsakinga EK narė Kadri Simson pabrėžė, kad bendras dujų vartojimo mažinimas, ekonomiškas jų naudojimas tapo reikšmingu indėliu sprendžiant Rusijos karinės agresijos sukeltą energetinę krizę. ES nuo 2022-ųjų rugpjūčio iki praėjusių metų pabaigos gamtinių dujų paklausą sumažino 18 proc.
2024-02-28

Protestų akivaizdoje EK siūlo mažinti ūkininkams tenkančią biurokratinę naštą

Europos Komisija ketvirtadienį pasiūlė sušvelninti kai kuriuos ūkininkams taikomus aplinkosaugos reikalavimus, supaprastinti administravimą ir sumažinti patikrinimų skaičių, siekdama nuraminti piktus žemės ūkio sektoriaus protestus. „Ūkininkų žinia aiški: jie nori dirbti savo laukuose, o ne sėdėti prie dokumentų“, – socialiniame tinkle „X“ rašė žemės ūkio eurokomisaras Januszas Wojciechowskis.
2024-02-22

EK vadovė apie gynybos komisaro portfelį: „Piliečiai nori daugiau Europos gynybos srityje“

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pasisakė už gynybos eurokomisaro pareigybės sukūrimą, kuris vadovautų Europos perginklavimo siekiui, jei ji iškovotų antrą kadenciją savo poste. Ji teigė, kad naujas portfelis būtų skirtas Europos gynybos pramonės bazei stiprinti, atsižvelgiant į Rusijos karą Ukrainoje. „Piliečiai nori daugiau Europos gynybos srityje“, – sakė U. von der Leyen žurnalistams. „Jie nori, kad investuotume daugiau. Jie nori, kad investuotume geriau.
2024-02-21

EK blogina šių metų Lietuvos BVP prognozę – mano, kad augs 2,1 proc.

Europos Komisija (EK) blogina pernai lapkritį paskelbtą Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozę ir mano, kad augimas sieks 2,1 procento. Lapkritį prognozuota, kad BVP augs 2,5 procento.
2024-02-15

EK ūkininkams leido taikyti išimtį dėl pūdymui paliktos žemės

Europos Komisija (EK) leido Europos ūkininkams iš dalies netaikyti sąlygos dėl pūdymui paliktos žemės. Tai padaryta atsižvelgiant į sausio 31 dieną pateiktą EK pasiūlymą ir diskusijas su valstybėmis narėmis komitetų posėdžiuose. Pakeitimai bus taikomi atgaline data nuo sausio 1 dienos, iki šių metų pabaigos, pranešė EK atstovybė Lietuvoje. „Šia priemone ūkininkams suteikiama lankstumo ir toliau atlyginama už itin svarbų jų darbą užtikrinant ES apsirūpinimo maistu saugumą ir tvarumą.
2024-02-14

Po ūkininkų protestų Europos Komisija pritaikė išimtį pūdymams

Europos Komisija antradienį oficialiai pratęsė ginčijamų taisyklių, pagal kurias dalis žemės ūkio paskirties žemės paliekama pūdymui, išimties taikymą. Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje paskelbtame sprendime nurodoma, jog šių taisyklių galiojimas šiemet bus iš dalies sustabdytas. Sprendimas priimtas per Bendriją nuvilnijant ūkininkų protestams. Vietoj to, kad 4 proc.
2024-02-13

„Ryanair“ ES teisme laimėjo bylą dėl Nyderlandų valstybinės paramos oro linijoms KLM

Teismas patenkino oro linijų „Ryanair“ prašymą panaikinti Europos Komisijos sprendimą, kuriuo Nyderlandams koronaviruso pandemijos metu buvo leista suteikti pagalbą oro linijoms KLM, kadangi joms galėjo tekti ir dalis pagalbos, kurią Prancūzijos valdžia suteikė tai pačiai įmonių grupei priklausančiai bendrovei „Air France“. „Komisija privalo itin atidžiai ištirti šių bendrovių ryšius“, – teigiama žemesniosios instancijos ES teismo pranešime spaudai.
2024-02-07

Ursula von der Leyen: Ukraina kovo mėnesį sulauks naujos ES finansinės paramos

Ukraina kitą mėnesį sulauks pirmųjų lėšų iš planuojamo naujo ES pagalbos paketo. Pritarus Europos Parlamentui, jau kovo mėnesį bus galima atlikti svarbius mokėjimus, antradienį Strasbūre kalbėdama europarlamentarams sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Išmokos padės palaikyti Rusijos karo paveiktą Ukrainos ekonomiką. Planas numato per ketverius metus skirti Ukrainai 50 mlrd. eurų paramą. 33 mlrd.
2024-02-06

2022 m. Lietuvoje į atmosferą pateko beveik 5 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų

Aplinkos ministerija kartu su pavaldžiomis institucijomis parengė ir Europos Komisijai pateikė Nacionalinės šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) apskaitos ataskaitos projektą, kuriame įvertintos 1990–2022 m. tendencijos. Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad 2022 m. Lietuvoje į atmosferą pateko 19,3 mln. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų – apie 4,7 proc. mažiau, nei 2021 m. Daugiausiai ŠESD susidarė transporto (31,2 proc.) ir energetikos (29,8 proc.) sektoriuose.

Lietuva derasi dėl 17 mln. eurų įšaldytų lėšų: perspėja, kad dalis jų gali būti prarasta negrįžtamai

Nors Europos Komisija (EK) praeitų metų pabaigoje „atrakino“ dalį – beveik 9 mln. – iš įšaldytų 26 mln. eurų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) lėšų, tačiau dar nėra aišku, ar Lietuva gaus likusią jų dalį.
2024-02-04

Lietuvoje lankosi už vidaus reikalus atsakinga eurokomisarė Johansson

Lietuvoje penktadienį lankosi už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Ylva Johansson, ji dalyvaus tarptautinėje konferencijoje „Moterys teisėsaugoje“. Iš pradžių suplanuotas eurokomisarės susitikimas su premjere Ingrida Šimonyte. Jos aptars saugumo situaciją, Europos Sąjungos solidarumo su Ukraina temas, informavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Nausėda EK pirmininkei pristatė Lietuvos žemės ūkio sektoriaus problemas

Prezidentas Gitanas Nausėda prieš ketvirtadienį prasidedančią Europos Vadovų Tarybą su Europos Komisijos (EK) pirmininke aptarė praeitą savaitę Vilniuje protestavusių ūkininkų reikalavimus. Apie tai šalies vadovas informavo savo feisbuko paskyroje.

Nausėda su EK pirmininke aptarė Lietuvos žemdirbių reikalavimus

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen aptarė Lietuvos ūkininkų keliamus reikalavimus. „Žemės ūkio sektorius paliečia labai platų ratą asmenų, taip pat vartotojus, pramonę, aplinkosaugos bendruomenes. Pabrėžiau, kad Lietuvoje ypač aštrus daugiamečių pievų atkūrimo klausimas“, – trečiadienį savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Lietuvos vadovas.

EK tikrina Europos padangų gamintojus dėl įtariamo kartelinio susitarimo

Europos Komisija atlieka Europos padangų gamintojų patikrinimus dėl įtarimų nepaisius kartelių sudarymo ir verslą ribojančios praktikos draudimų, skelbia agentūra „Bloomberg“. EK pažymi, jog jai kelia susirūpinimą tai, kad į šiuos iš anksto nepraneštus patikrinimus, kurie yra įtariamo antikonkurencinio elgesio tyrimo pradinis etapas, įtrauktos bendrovės galėjo derinti kainas, taip pat ir bendraudamos viešai.
2024-01-31

Navickas: EK pažadėjo padėti spręsti daugiamečių pievų problemą

Ūkininkams piktinantis valdžios reikalavimu dalyje ariamos žemės atkurti daugiametes pievas ir jų nebenaudoti žemdirbystei, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia šią savaitę iš Europos Komisijos (EK) išgirdęs pažadą padėti spręsti šių pievų atkūrimo problemą.  „Dėl daugiamečių pievų ir ganyklų vakar gana intensyviai tarėmės su Europos Komisija ir gavome pažadą padėti spręsti (šį klausimą – BNS). Tikimės rezultato artimiausiu metu“, – žurnalistams trečiadienį sakė K. Navickas.
2024-01-24

Europos Komisija atblokavo Vengrijai skirtą 10,2 mlrd. eurų finansavimą

Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikimo išvakarėse Europos Komisija trečiadienį atblokavo Vengrijai skirtą 10,2 mlrd. eurų finansavimą. EK nurodė, kad Vengrija įvykdė pakankamai reformų, kad padidintų šalies teismų nepriklausomumą ir taip gautų galimybę naudoti šias lėšas.
2023-12-13

Ursula von der Leyen Xi Jinpingui: skirtumai turi būti sprendžiami

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen Kinijos prezidentui Xi Jinpingui ketvirtadienį pareiškė, kad jie turi atkreipti dėmesį į disbalanso ir skirtumų tarp bloko ir Kinijos problemą. „Kinija yra svarbiausia ES prekybos partnerė, – sakė U. von der Leyen, – tačiau yra akivaizdžių disbalansų ir skirtumų, kuriuos turime spręsti.
2023-12-07

ES siūlo JK trejiems metams atidėti muitų elektromobiliams įsigaliojimą

Europos Komisija trečiadienį pasiūlė trejiems metams atidėti muitų prekyboje elektromobiliais tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos, taikymą, kurie turėtų įsigalioti nuo sausio mėnesio, taip iš esmės pakeisdama savo ankstesnę poziciją. EK pareiškė, kad dabar nori vienkartinio atidėjimo iki 2026-ųjų pabaigos, ES automobilių pramonei išreiškus susirūpinimą dėl didžiulių išlaidų, kurios atsirastų dėl po „Brexit“ numatyto 10 proc. tarifo.
2023-12-06

Lietuva prašys EK pagalbos kovojant su sukčiais ir klonais socialiniuose tinkluose

Lietuvos institucijos, pasigendančios socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“ valdančios bendrovės „Meta“ reakcijos į pranešimus apie sukčiavimą ir netikrų paskyrų kūrimą, prašys Europos Komisijos (EK) pagalbos kovoti su tuo. Tokį kreipimąsi rengia Ryšių reguliavimo tarnyba ir Seimo Kultūros komitetas. EK norima informuoti apie „Meta“ daromus galimus Skaitmeninių paslaugų akto pažeidimus neužtikrinant vartotojų saugumo. Trečiadienį dezinformacijos analizės centas „Debunk.
Aktualijos 2023-12-06

Pasirašyta sutartis su EK dėl 1,55 mlrd. eurų RRF paskolų ir 200 mln. eurų dotacijų

Finansų ministrė Gintarė Skaistė penktadienį pasirašė sutartį su Europos Komisija (EK) dėl „Naujos kartos Lietuva“ plano papildymo – jis  lapkričio pradžioje buvo patvirtintas Ekonomikos ir finansų reikalų taryboje Briuselyje, pranešė ministerija. „Naujos priemonės ne tik sustiprins mūsų energetinį savarankiškumą, bet ir prisidės prie Lietuvos verslo konkurencingumo“, – pranešime sakė ministrė.  Papildytame plane – 1,75 mlrd.

EK pasiūlė pratęsti ES nepaprastųjų energetikos priemonių taikymą dar metams

Europos Komisija (EK) antradienį paskelbė savo siūlymą Europos Sąjungos Tarybai pratęsti nepaprastųjų energetikos priemonių taikymą vieneriems metams. „Šiandien EK pasiūlė 12-ai mėnesių pratęsti galiojimą skubių priemonių, kurios pernai buvo įvestos reaguojant į energetikos krizę, kurią išprovokavo Rusijos invazija į Ukrainą ir jos energijos išteklių naudojimas kaip ginklo“, – teigiama Generalinio energetikos direktorato išplatintame pranešime.
2023-11-28

Europos Komisijos nariui Sinkevičiui – tvarumo apdovanojimas

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingam Europos Komisijos nariui Virginijui Sinkevičiui įteiktas prestižinis Hanso Karlo von Karlovitzo tvarumo apdovanojimas (ang. Hans-Carl-von-Carlowitz Sustainability Award). Penktadienį Kemnice, Vokietijoje, apdovanojimas komisarui skirtas už jo politinį užmojį ir lyderystę inicijuojant Gamtos atkūrimo įstatymą, pranešė V. Sinkevičiaus biuras.
Aktualijos 2023-11-10
Į viršų