EK vadovė: turime pagreitinti vakcinų nuo Covid-19 gamybą

Europa turi pagreitinti vakcinų nuo COVID-19 gamybą, kad pasivytų mokslo pasiekimus ir aplenktų atsirandančias naujas koronaviruso atmainas, trečiadienį pareiškė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

„Mes neįvertinome sunkumų, susijusių su masine gamyba. Paprastai naujos vakcinos gamyba užtrunka nuo penkerių iki 10 metų. Mes tai padarėme per 10 mėnesių. Tai yra didelis mokslinis laimėjimas, ir mes turėtume pagrįstai juo didžiuotis, tačiau tam tikra prasme mokslas aplenkė pramonę“, – sakė ji kalbėdama Europos Parlamente.

Savo pirmame viešame prisipažinime europiečiams – neskaičiuojant kelių interviu atskiroms žiniasklaidos priemonėms – U. von der Leyen sakė, kad jos vadovaujama Komisija padarė klaidų, pirkdama vakcinas visų ES valstybių vardu.

Tačiau ji apgynė bendrą strategiją.

„Mes vėlavome duoti leidimą. Buvome per daug optimistiškai nusiteikę dėl masinės gamybos, ir , galbūt, buvome per daug įsitikinę, kad tai, ką mes užsakėme, bus pristatyta laiku“, – kalbėjo ji.

Tačiau leisti turtingiausioms Europos valstybėms susigriebti vakcinas ir palikti kitas be nieko „reikštų, manau, pabaigą mūsų bendruomenei“, pridūrė U. von der Leyen.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų