EK pirmininkė: visos šalys gavo pirmąsias vakcinos nuo Covid-19 partijas

Visos Europos Sąjungos šalys gavo pirmąsias vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 partijas, šeštadienį pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Šiandien pradedame versti naują puslapį po sunkių metų. #COVID19 vakcina pristatyta visoms ES šalims. Vakcinavimas prasidės rytoj visoje ES. #EUvakcinavimodienos yra jaudinamas vienybės momentas. Skiepijimas yra tvarus kelias išeiti iš pandemijos“, – sakoma per „Twitter“ paskelbtame U. von der Leyen pranešime.

Europos Sąjungoje pirmiausiai pradėta platinti vakcina nuo COVID-19, sukurta Vokietijoje įsikūrusios bendrovės „BioNTech“ ir JAV farmacijos milžinės „Pfizer“, kurią anksčiau šį mėnesį patvirtino Europos vaistų agentūra (EVA).

Pasak EK vadovės, vėliau bus patvirtinta ir kitų vakcinų, kai tik bus įrodyta, jog jos yra saugios ir veiksmingos. U. von der Leyen sakė, kad ES yra užsakiusi pakankamai vakcinų dozių, kad jų pakaktų visiems 450 mln. Bendrijos gyventojų, ir pridūrė, kad blokas taip pat planuoja pasidalyti šiais preparatais su kaimyninėmis šalimis, tokiomis kaip Islandija ir Norvegija.

„Vakcinavimas leis mums palaipsniui sugrįžti prie įprasto gyvenimo“, – sakė U. von der Leyen.

Vis dėlto jis perspėjo, kad kol nėra paskiepyta pakankamai žmonių, Europos žmonės privalo toliau būti atsargūs ir laikytis šiuo metu galiojančių suvaržymų, įvestų dėl koronaviruso pandemijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų