Skiepai nuo Covid-19 – Lietuvoje: pasakė, kokia tvarka numatoma skiepyti gyventojus

Į Lietuvą šeštadienį atvežta COVID-19 vakcina, skiepijimą penkiuose šalies centruose žadama pradėti sekmadienį.

Pasak sveikatos apsaugos ministro, vakcinos Lietuvos sieną kirto 03:15 val. šiąnakt, o jau rytoj 8 val. ryte prasidės medikų vakcinavimas. 

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvą pasiekė pirmosios vakcinos nuo koronaviruso

Vakcina jau Lietuvoje

A. Dulkys teigia, kad Covid-19 vakcina jau Lietuvoje. 

„Mes vis dar esame kovos įkarštyje, o medikai – židinyje. Pavargę, bet ištikimi savo pašaukimui. Su Covid-19 kovojantiems medikams dabar kaip niekad reikia palaikymo ir vilties.

Vakcina nuo koronaviruso 03:15 val. kirto Lietuvos sieną. Prasideda naujas viltingas etapas. Tikiu, kad vakcina reikšmingai prisidės prie kovos su pandemija. Vakcinavimas prasidės rytoj 8 valandą ryto“, – sako A. Dulkys. 

Pasak ministro, su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio medikais buvo aptarta vakcinavimo eiga. 

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė sako, kad vakcinos jau pasiekė Santaros klinikas, taip pat vakcinos pasieks kitus miestus – Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Kauno. 

Planuojama, kad antra siunta Lietuvą pasieks 29 dieną, manoma, kad sulauksime kiek didesnės siuntos, nei gavome šį kartą, tačiau tikslus skaičius bus žinomas tik prieš vakcinai atvykstant. Kanclerė teigia, kad trečioji siunta Lietuvą galėtų pasiekti sausio pradžioje.  

Pasakė, kaip bus skiepijami gyventojai

Pasak J. Grebenkovienės, medikus planuojama paskiepyti per pirmą ketvirtį.

„Paskui bus skiepyjami slaugos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, vėliau planuojama skiepyti lėtines ligas ir vyresnius nei 65 metų amžiaus asmenis, o paskiausiai – visuomenės masinė vakcinacija“, – pastebėjo kanclerė.

Pasak kanclerės, planuojama, kad šie 10 tūkst. gautų skiepų bus paskiepyti 10 tūkst. medikų, nepaliekant antros dozės. Ji teigia, kad antrą dozę rekomenduojama suleisti praėjus 21 dienai po pirmos vakcinos dozės. 

REKLAMA

Kanclerė pasakė, kad negali atskleisti vakcinos kainos, nes tai esą yra paslaptis. 

Kovoje su Covid-19 – trys nauji sprendimai

Ministras A. Dulkys sako, kad, matant prastėjančią Covid-19 situaciją buvo nuspręsta priimti papildomus sprendimus. 

Pasak ministro, priimtas sprendimas išplėsti gydytojų ratą, kurie gali gydyti Covid-19 pacientus. 

„Šiandien nuspręsta dėl trijų dalykų. Pirma, suprasdami medikų trūkumą, įteisinome galimybę platesniam gydytojų ratui gydyti Covid-19 sergančius pacientus. Taip pat didesnis specialistų ratas galės būti slaugytojų padėjėjais, įtraukėme tokius specialsitus kaip dietistai, ergoterapeutai, kineziterapeutai, paramedikai“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Dulkys. 

Taip pat priimtas sprendimas dėl medicinos personalo saviizoliacijos trukmės trumpinimo, kai tai daryti saugu. 

„Nuo šiol sveikatos priežiūros įstaigos personalui nuo šiol galės būti trumpinamas izoliacijos terminas, užtikrinant papildomą testavimą. Praplečiamos ribos kiekvieną atvejį vertinti individualiai ir saugiai trumpinti šį laikotarpį“, – sako A. Dulkys. 

Ministras taip pat pranešė, kad siekiant taupyti lovas Covid-19 skyriuose, priimtas sprendimas stabilios būklės pacientams baigti gydymą reabilitacinėse ligoninėse.  

„Trečias sprendimas – papildomos lovos reabilitacijos ligoninėse. Turime nemažai atvejų, kai žmonėms deguonies terapina nebėra reikalinga, tačiau dar turi būti užtikrinta priežiūra dėl žmogaus sveikatos bei saugumo. Šis sprendimas leis stabilios būklės žmonėms Covid-19 gydymą pabaigti reabilitacijos ligoninėse. Bus užtikrinta iki 900 lovų tokių pacientų gydymui“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Dulkys. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pirmosios „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos dozės atvežtos Į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius – jų vieta, taip pat pristatymo laikas ir tikslus vakcinų skaičius dėl saugumo neskelbiami.

REKLAMA

Vėliau vakcina bus paskirstyta penkioms centrinėms šalies gydymo įstaigoms Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, atsakingoms už COVID-19 valdymą regionuose.

Ši pirmoji vakcinos nuo koronaviruso partija yra skirta skiepyti medikams. Bendru sutarimu visos klinikos vakcinavimą pradės vienu metu, sekmadienį, 8 val. ryto. 

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina yra pirmoji ir kol kas vienintelė, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje (ES) –  Europos Komisija leidimą ją platinti davė pirmadienį, kai tai padaryti rekomendavo Europos vaistų agentūra.

Vakcina šeštadienį turėtų pasiekti visas ją įsigijusias ES šalis, skiepijimą planuojama pradėti vienu metu sekmadienį. 

Lietuvoje paskiepijus sveikatos priežiūros įstaigose dirbančius medikus, antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams. 

Anksčiau skelbta, kad pirmąja siunta į Lietuvą turėtų atkeliauti beveik 10 tūkst. vakcinų, tačiau Lietuvos valdžios atstovai tvirtino, jog informacija apie būsimus kiekius nuolat kinta. A. Dulkys tikisi, kad jei vakcinos tiekimas nestrigs, pavyks paskiepyti po keletą tūkstančių medikų ir rizikos grupės asmenų per savaitę.


Rašyti komentarą...
Z
Zmogus
2020-12-26 12:40:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
As nesuprantu kokia gali buti paslaptis kiek kainuoja vakcina,kad pinigus plauti
Atsakyti
-10

T
To as
2020-12-26 12:29:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila,kad nera vakcinos nuo piktybiskumo ir kitokiu niekšeliu
Atsakyti
-5

N
Nemanau
2020-12-26 12:22:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad visi medikai sutiks skiepytis vakcina kurios klinikiniai bandymai nera baigti.Idomu,kas atsakys uz pasekmes jei organizmui bus padaryta zala?Pfizer tikrai neatsakys,nes ji atleista nuo teisines atsakomybes.
Atsakyti
-21

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų