„Lėktuvas prieš pat nutrūkstant ryšiui siuntė ACARS pranešimus, jog kabinoje buvo dūmų“, – AFP agentūrai sakė Prancūzijos tyrimų it analizės biuro atstovas.
Vadinamoji ACARS (Aircraft Communications Addressing and Reporting System) sistema automatiškai siunčia iš lėktuvo trumpus signalus apie lėktuvo sistemų veiklą antžeminėms tarnyboms.
Minėto atstovo teigimu, „kol kas dar anksti kalbėti apie ketvirtadieninės tragedijos priežastis, kol neradome lėktuvo nuolaužų ir juodųjų dėžių“.
Savo ruožtu, „The Wall Street Journal“, remdamasis gerai informuotais šaltiniais, anksčiau skelbė kad minėta automatinė sistema pranešė apie dūmus lėktuvo priekyje, taip pat apie skrydžio kontrolės sistemos gedimą. Tokie signalai buvo gauti likus maždaug trims minutėms iki prarandant ryšį su lėktuvu.
Apie tai, kad lėktuve galėjo kilti gaisras pranešė ir CNN tarnyba, remdamasi šaltiniais Egipte.
Penktadienį paieškos grupės už beveik 300 km į šiaurę nuo Aleksandrijos rado įvairių daiktų iš to lėktuvo: „viena kūno dalis, du krėslai ir vienas arba daugiau bagažo daiktų buvo rasti paieškos zonoje“, sakė gynybos Graikijos gynybos ministras Panas Kamenas (Panos Kammenos) per spaudos konferenciją, remdamasis Egipto kariškiais.
Pasak jo, lėktuvas krito 6,7 km (22 tūkst. pėdų) ir dukart staigiai pasisuko prieš dingdamas iš radarų ekranų, įskridęs į Egipto oro erdvę.
Pastebėta naftos dėmė
Iš Europos kosmoso tyrimų agentūros ESA palydovo netoli dingusio bendrovės „EgyptAir“ lėktuvo dingimo vietos pastebėta naftos dėmė; manoma, kad čia sudužo lėktuvas, kuriuo skrido 66 žmonės, pranešė penktadienį ESA.
„Sprendžiant iš palydovo nuotraukos, dėmė ... buvo maždaug už 40 kilometrų į pietryčius nuo paskutinės žinomos to orlaivio buvimo vietos. Dėmė yra ištįsusi per du kilometrus“, – sakoma Nyderlanduose būstinę turinčios ESA pranešime.
Gelbėtojų grupės naršo po jūrą, ieškodami ketvirtadienį staiga iš radaro ekrano dingusio aerobuso, skridusio įprastu reisu iš Paryžiaus į Kairą, nuolaužų.
„Nuo lėktuvo dingimo ESA ir ekspertai atidžiau nagrinėja palydovo duomenis, stengdamiesi pastebėti ką nors, kas rodytų naftos nuotėkį jūros paviršiuje“, – pažymi ESA.
Viena blizganti dėmė buvo pastebėta ESA palydovo „Sentinel-1A“ radiolokatoiumi taške, kurio koordinatės 33°32' šiaurės platumos ir 29°13' rytų ilgumos; pirmą kartą ji buvo aptikta ketvirtadienį 18 val. Grinvičo (21 val.Lietuvos) laiku, nurodė kosmoso tyrimų agentūra.
Penktadienį gauta antra nuotrauka parodė, kad ši dėmė nudreifavo apie penkis kilometrus.
„Tiesa, nėra jokios garantijos, kad ši dėmė yra iš dingusio orlaivio“, – pabrėžia ESA.
Anksčiau Graikijos pareigūnai pranešė apie Viduržemio jūroje už beveik 300 km į šiaurę nuo Aleksandrijos rastą dalį palaikų, lėktuvo krėslų ir bagažo daiktų.
Kitas palydovas „Sentinel-2A“ virš minėtos zonos praskries sekmadienį, ir gauti atvaizdai vėliau bus kruopščiai tiriami.
Abu šie palydovai panaudojami vykdant Europos aplinkos stebėsenos programą „Copernicus“.