Ką veikia džinsinio audinio archeologas? Jis iš tikrųjų šliaužioja po nenaudojamas kasyklų šachtas, ieškodamas istorinių džinsų. Prieš 5 metus amerikiečių džinsinio audinio archeologas Michaelas Harrisas padarė stulbinantį atradimą.
Jo rastos kelnės buvo pasiūtos XIX a. 9-ame dešimtmetyje ir, skirtingai nei kitos to meto kelnės, buvo neįtikėtinai geros būklės. Tiesą sakant, tokios puikios, kad, panorus būtų galima jas dėvėti ir šiandien. Kelnės neseniai buvo parduotos aukcione Naujojoje Meksikoje, JAV, už 87 tūkst. JAV dolerių – arba kiek daugiau nei 81 tūkst. eurų.
„Šie džinsai yra itin reti – ypač dėl savo nuostabios patinos ir dydžio“, – CNN aiškina Zipas Stevensonas, vienas iš dviejų kelnių pirkėjų.
Nusidėvėjusios ir skylėtos kelnės dabar saugomos seife. Puiki kelnių būklė neatskleidžia jų amžiaus, tą parodo viduje atspausdintas „Levi's“ logotipas, kuriame galima perskaityti labai seniai nebenaudojamą „Levi's“ šūkį: „Vieninteliai džinsai, kuriuos pagamino baltaodžiai darbininkai“. Tuo metu, kai daug drabužių siūdavo imigrantai iš Kinijos ir buvo paplitęs rasizmas, „Levi's“ nusprendė, kad džinsus turi siūti baltaodžiai darbininkai. „Levi's“ teigimu, bendrovė tikėjo, kad toks šūkis gali „pagerinti prekybą, be to, tai atitiko tuometinį klientų požiūrį“. 1890 m. rasistinis šūkis buvo panaikintas.
Daugiau intriguojančių faktų ir istorijų rasite žurnale „Iliustruotoji istorija“. Prenumeruokite arba ieškokite žurnalo visose prekybos vietose!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!