Už vairavimą išgėrus teistas 37m. Vytas (vardas pakeistas) spėjo už grotų atsidurti du sykius. Kaip atrodo Anglijos kalėjimai? Kokia kalinio kasdienybė?

Pirmąsyk vyras įkliuvo, nes vairuodamas greitkelyje buvo tokio girtumo, kad nusprendė stabtelėti ir nusnūsti. Neilgai trukus, žinoma, šalia stabtelėjo policijos automobilis. Dėl pažeidimų vyras pateko į atvirą Leicester kalėjimą. Atlikęs, kaip pats sako, „palavinkę“ (red. pusę bausmės), buvo neilgai trukus paleistas už gerą elgesį. Deja, neturėdamas tam teisės, Vytas vėl sėdo už vairo ir buvo pagautas. Šįsyk bausmė paskirta Leeds kalėjime.

Kokia kalėjimo kasdienybė? Ar yra griežta dienotvarkė?

Vytas: Pusryčiai būdavo 7-8 val, žinoma, jei nori, gali ir juos pramiegoti. Atvirame kalėjime veiki ką panorėjęs – vaikštai kieme, parke, yra stadionas, turi kambario raktus. Na, vos ne viešbutis. Antrąsyk, kai patekau į Leeds uždarą kalėjimą, sąlygos buvo griežtesnės – per dieną tegaudavai valandą pasivaikščiojimo uždaroje teritorijoje. Apribotas ir laikas bendrame duše, sporto salėje. Kalėjimuose yra bibliotekos, sporto salės, veiklos netrūksta, jei tik nori kažkuo užsiimti. Vakare gali gultis kada tau norisi.

Koks kalėjimo maistas?

V: Geras maistas! Gauni meniu ir renkiesi ko užsimanęs, ar tau vištienos norisi, ar kiaulienos. Tiesa, atvirame kalėjime savitarnos valgykloje gali krautis maisto tiek, kiek nori, o uždarame porcija gana nedidelė.

REKLAMA

Kiek žmonių gyvendavo vienoje kameroje? Kokių tautybių?

V: Daugiausia tarp kalinių – anglų. Bet sutikau ir lietuvių, lenkų, latvių, aišku, buvo ir pakistaniečių. Gyvenau dvivietėje kameroje. Dažniausiai leisdavome laiką žiūrėdami televizorių. Jei kalėjime susimuštum ar šiaip nusižengtum taisyklėms, bene didžiausia bausmė – vienvietė kamera be televizoriaus. Bet pats tokių problemų neturėjau.

Ar teko matyti smurto atvejų iš darbuotojų, kalinių muštynių?

V: Gal dėl to, kad kalėjime buvau gana neilgai, didelės agresijos neteko išvysti. Na, būdavo, kas nors apsistumdydavo dėl tabako ar panašiai, bet iš esmės visi stengiasi gerai elgtis, kad nekiltų papildomų problemų ir netektų kalėjime likti ilgam.


Rašyti komentarą...
M
MaroBacila
2013-03-29 19:32:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik SAUSAS ISTATYMAS gali isgelbti LT zmones.Galima butu pradziai maximaliai apriboti prekyba alk.gerimais paliekant tik tam skirtose parduotuvese 1 diena per savaite nuo 5 vakaro iki 10 vakaro.Prasigeres-gyvas lavonas.Girtas-potencialus zudikas ne tik kelyje.Tokiu ligoniu Lietuvoje simtai tukstanciu.Jei nesunaikinsime velnio lasu visuotines reklamos,gamybos ir platinimo -esame pasmerkti visi iki vieno.Perskaite turbut pamanysit:prie ko cia,juk tai ne as,ne mano seima,manes tai neliecia.O visdelto mus visus is leto nuodija,pasamone negriztamai itampa priklausoma,geda,taciau priverstine nuodijimo politika toleruoja VALSTYBE.Todel siulau:Sudaužykime alkonautų laimę sukelkime kuo rimtesniu nepatogumu degradams alkoholikams ir alkoholio platintojams.Žmonems būtų tik geriau,bent keleta dienu kol tą velnio lizda remontuotų kasnors netaps priklausomu nu o šito myžalo,kažkas kažko nepripjaus,neapiplėš,neišprivarataus,bent vienas vyrmyžlis nupirks vaikams žaislu vietoj bambalio.Platinkite si posta visi kur tik galite,sugraiukime visa alkomyžalo platinimo sistemą,primestą carinės šalies okupantų.Kiekvienoj giminej jau turme po alkoligonį,kas antroj šeimoj apsigimusį,pilni vaikų globos namai neigalių vaikučių.Ižpilkime visą Lietuvos alkoholį į WC.Siekime nacionalizuoti nuodu-alkoholio pramonę ir prekybą kaip švedai.Kitu atveju pragersime viska.Lietuvai-sausą įstaymą.Kurkime blaivybės judėjimą.


Atsakyti
-1

g
geras
2013-03-29 18:05:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didvyris...
Atsakyti
0

A
Antonis
2013-03-30 05:27:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir as noriu I kalejima...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų