Donaldo Trumpo patarėjams – kaltinimai tyrime dėl ryšių su Rusija

Trims JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) buvusiems rinkimų kampanijos patarėjams pirmadienį pateikti kaltinimai tyrime dėl Rusijos kišimosi į 2016-ųjų rinkimus.

Paskelbus kaltinamuosius aktus, pirmadienį prieš teismą stojo Paulas Manafortas (Polas Manafortas) ir jo ilgametis verslo partneris Rickas Gatesas (Rikas Geitsas). Jiedu padarė kaltės nepripažinimo pareiškimus.

Be kita ko, jie kaltinami rengę sąmokslą prieš Jungtines Valstijas ir plovę pinigus.

Kaltinamieji buvo paleisti už atitinkamai 10 mln. dolerių (8,6 mln. eurų) ir 5 mln. dolerių (4,3 mln. eurų) užstatus; jiems paskirtas namų areštas.

Tuo tarpu buvęs respublikono kampanijos patarėjas užsienio politikos klausimais George'as Papadopoulos (Džordžas Papadopulas) prisipažino melavęs Federaliniam tyrimų biurui (FTB) apie savo ryšius su Kremliumi.

Paviešinti kaltinamieji aktai buvo pirmieji nuo gegužės, kai specialusis prokuroras Robertas Muelleris (Robertas Miuleris) pradėjo tyrimą dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus. Ištisus mėnesius buvo spėliojama, ar D. Trumpo rinkiminės kampanijos nariai nebuvo susimokę su Maskva.

Nors ir nepasirodė konkrečių įrodymų apie sąmokslą tarp įtakingiausių pareigūnų, tie kaltinimai atskleidė potencialų modelį, kaip artimi D. Trumpo patarėjai, siekdami politinės ir ekonominės naudos, bendradarbiavo su Rusija ir jos įgaliotiniais.

68 metų P. Manafortas ir 45 metų R. Gatesas kaltinami galimai nuslėpę milijonus dolerių, gautų už darbą su ukrainiečių politiku Viktoru Janukovyčiumi ir jo prorusiška partija. G. Papadopoulos prisipažino, kad mėgino nuslėpti ryšius su Maskvos remiama ruse teisininke, siūliusia perduoti „skandalingos informacijos“ apie D. Trumpo rinkimų konkurentę Hillary Clinton (Hilari Klinton).

D. Trumpas pirmadienį prapliupo pykčiu ir atmetė trims jo patarėjams pareikštus kaltinimus. Prezidentas tikino, kad su Rusija nebuvo rengiamas joks sąmokslas ir ragino tyrėjus atkreipti dėmesį į jo politinę konkurentę H. Clinton.

REKLAMA

„Nėra jokio sąmokslo!“

„Atleiskit, bet tai buvo prieš daugybę metų, dar prieš Paului Manafortui įsitraukiant į Trumpo kampaniją. Bet kodėl netiriama sukčiuvienė Hillary ir demokratai?????, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė D. Trumpas. – ...Beje, NĖRA JOKIO SĄMOKSLO!“

Vis dėlto šie kaltinimai skelbia apie naują svarbų etapą R. Muellerio tyrime, keliančiame realią grėsmę D. Trumpo prezidentavimui.

G. Papadopoulos atskleidė, jog per kampaniją jis asmeniškai informavo D. Trumpą ir kitus pareigūnus, kad galėtų surengti respublikono ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimą. Buvęs D. Trumpo patarėjas sakė FTB, kad neįvardytas „kampanijos prižiūrėtojas“ liepė jam „neoficialiai“ susitikti su Rusijos pareigūnais, jei tai būtų „įmanoma“.

Tarp jo kontaktų su Rusija minima V. Putino dukterėčia ir Rusijos ambasadorius Londone. Baltųjų rūmų atstovė Sarah Huckabee Sanders (Sara Hakabi Sanders) tvirtino, kad D. Trumpas neprisimena „konkrečių to susitikimo detalių“, o G. Papadopoulos kampanijoje esą neturėjo svarbaus vaidmens.

„(Jo vaidmuo) buvo itin ribotas; tai buvo savanorio pozicija. Dar kartą (kartoju), tuo atžvilgiu kampanijos vardu oficialiai niekada nieko nebuvo padaryta“, – pridūrė ji.

JAV žvalgybos agentūros sausį atliko neįprastą žingsnį, viešai paskelbusios išvadą, jog V. Putino įsakymu Rusijai dirbę programišiai įsilaužė į įtakingų demokratų elektroninio pašto sistemas ir nutekino jų kandidatei H. Clinton nepalankius dokumentus, kad būtų sumažinti jos šansai įveikti D. Trumpą.

Tebesitęsiant R. Muellerio tyrimui, D. Trumpas ir jam palankios žiniasklaidos organizacijos, tokios kaip „Fox News“, itin dažnai abejodavo specialiojo prokuroro, buvusio FTB direktoriaus, nepriklausomybe.

Demokratai laiko respublikono šalininkų R. Muelleriui ir H. Clinton metamus kaltinimus akivaizdžiu bandymu nukreipti nuo savęs dėmesį. Jie ragina apsaugoti specialųjį prokurorą. „Prezidentas negali jokiomis aplinkybėmis, jokiais būdais kištis į specialiojo prokuroro darbą“, – sakė Senato demokratų lyderis Chuckas Schumeras (Čakas Šumeras). „Jei jis taip padarys, Kongresas privalo greitai, vienbalsiai ir nepriklausomai nuo partijos sureaguoti, kad užtikrintų, jog tyrimas tęstųsi“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Dėmesys Ukrainai

P. Manafortas buvo vienas iš 2016-ųjų birželio 9-ąją dangoraižyje „Trump Tower“ įvykusio susitikimo su viena Kremliui artima teisininke dalyvių. Tas susitikimas sukėlė įtarimų, kad D. Trumpo kampanijos atstovai galėjo būti susimokę su Maskva.

Jį suorganizavo vyriausiasis JAV prezidento sūnus Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) jaunesnysis, tikėdamasis gauti demokratų kandidatę kompromituojančios informacijos. P. Manaforto kaltinamajame akte neminimas Rusijos kišimasis į JAV prezidento rinkimų kampaniją. Daugiausiai dėmesio jame skiriama ankstesniems buvusio D. Trumpo kampanijos vadovo ryšiams su ankstesne prorusiška Ukrainos valdžia.

Veteranas politikos strategas P. Manafortas prie D. Trumpo komandos prisijungė 2016-ųjų kovą, prasidėjus pirminiams rinkimams Respublikonų partijoje. Pernai birželį D. Trumpas atleido savo kampanijos vadovą Corey Lewandowski (Korį Levandovskį) ir į jo vietą paskyrė P. Manafortą.


Rašyti komentarą...
E
Eklektik
2017-10-31 18:17:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na kad ne del rysiu su Rusija. Gal nereiketu klaidinti skaitytoju. Visi 3 arestai ne kiek nesusije su Rusijos itaka amerikos rinkimams. Juk bet kas perskaites supranta kad jokio rysio nera. Spauda taip nori prisiuti sita ruskiu itaka bet absoliuciai nieko nesigauna.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų